نوار
تبلیغات
جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلانوار


نیازی نیست که آدم تازه‌ای شوید، تنها باید هنگام برخورد با دیگران، رویکردها و قابلیت‌های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که الگوهای رفتاری ما در طی سالیان درازی شکل گرفته‌اند و تغییر دادن آنها نیازمند زمان است.
کتاب صوتی " روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی" اثر " دان گابور" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.

دانلود کتاب صوتی" روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی " از اینجا


آموزش مفاهیم مالی به بچه ها

آموزش مفاهیم مالی به بچه ها
امتیاز به این مطلب!

150 views

بازدید


آموزش مفاهیم مالی/

آموزش مفاهیم مالی به بچه ها

یاد دادن مسائل مالی، اهمیت کار کردن، اهمیت درآمد داشتن و پس انداز به بچه‌ها می‌تواند آینده‌ی آن‌ها را زیر و رو کند. برای آموزش این موارد می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید.


۱- استخدامش کنید

اگر از یک بچه‌ سه یا چهار ساله بپرسید پول از کجا می‌آید، احتمالا می‌گوید از بانک! برای بچه‌ها درک کردن اینکه خانواده‌ها باید کار کنند تا از پس مخارج زندگی بربیایند آسان نیست. اما شما می‌توانید با توضیح دادن، فهمیدن مسئله را برایشان آسان کنید. به فرزندتان بگویید که هر کس باید برای تامین مخارجش کار کند و بابت میزان و کیفیت کاری که می‌کند، پول دریافت خواهد کرد. بعد از این توضیحات از او بپرسید آیا دوست دارد برای خودش شغلی داشته باشد و پول دربیاورد؟ با دریافت جواب مثبت، انواع راه‌های پول در آوردن را به او یاد بدهید. مثلا او را برای کمک کردن در شستن ماشینتان استخدام کنید و به او حقوق بدهید یا بخواهید اسباب‌بازی‌هایی را که دیگر سراغشان نمی‌رود، جدا کند و شما آن‌ها را روی سایت‌های دیوار یا شیپور برایش بفروشید. این کارها او را از بچگی با مفهوم درآمدزایی آشنا می‌کند.

۲- مغازه بازی کنید

اتاق فرزندتان را به عنوان مغازه در نظر بگیرید و از او دعوت کنید به اتاق بیاید و شروع به خرید کند. اگر دبستانی است و از اعداد سر در می‌آورد می‌توانید روی بعضی لباس‌ها و اسباب بازی‌ها برچسب قیمت نصب کنید و روی بعضی‌هایشان تخفیف بدهید. بعد هم مبلغی پول به او بدهید و بخواهید چیزهایی را که برایش لیست کرده‌اید، با مناسب‌ترین قیمت تهیه کند. بعد از این تمرین می‌توانید او را به همراه خودتان برای خرید به فروشگاه ببرید و خرج کردن پول در دنیای واقعی را یادش بدهید.

۳- نگاهش را تغییر بدهید

فرق بین احتیاج داشتن و خواستن را به فرزندتان یاد بدهید. به او بگویید چیزهایی که به آن‌ها احتیاج دارد ضروری هستند، مثل آب، غذا، سقفی که روی سرش باشد و اما وجود چیزهایی که صرفا آن‌ها را دوست دارد و می‌خواهد ضروری نیست. برای نمونه او به دفتر مشق نیاز دارد، اما دفتر مشقی که عکس کارتونی داشته باشد را می‌خواهد و دوست دارد. بعد هم یادش بدهید که باید اولویت را به چیزهایی بدهد که به آن‌ها احتیاج دارد. محض محکم‌کاری قلکی درست کنید و هر بار که به جای استفاده از عبارت «دوست دارم فلان چیز را داشته باشم»، اشتباهی گفت به فلان چیز احتیاج دارم، مجبورش کنید که یک سکه داخل قلک بیندازد. با این کار نسبت به کلمه‌هایی که به کار می‌برد حساسیت بیشتری به خرج می‌دهد.

۴- تعامل با حساب را به او بیاموزید

تا زمانی که به بچه‌ها پول ندهید، مدیریتش را یاد نمی‌گیرند. لازم هم نیست پول را به صورت نقدی به آن‌ها بدهید. می‌توانید برایشان حساب پس‌انداز باز کنید و هر ماه با او به بانک بروید و برایش پول بریزید، دیدن این روند برای او یک درس است. می‌توانید هم قلکش را به بانک او تبدیل کنید. زمانی که نوبت به خرید چیزی رسید که برایش ضروری به نظر می‌رسید، مثل یک بانک‌دار با او طرف شوید. برای مثال از او بپرسید برای خرید کوله‌ای که نیاز دارد، تمام پولش را می‌خواهد یا بخشی از آن را؟ این کارها او را با مسائل مالی آشنا می‌کند.

۵- به او سود بدهید

برای تشویق کردن بچه‌ها به پس‌انداز، از روش‌های مختلف استفاده کنید. مثلا به آن‌ها بگویید در ازای هر پنج هزار تومانی که پس‌انداز کنند، در زمان مشخص، مثلا آخر هر ماه، به آن‌ها پانصد تومان هدیه می‌دهید. این کار باعث می‌شود پول را به چشم ریگ نگاه نکنند و نسبت به حفظ آن کوشا باشند.
منبع : نی نی سایت

 

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  موسسات مالی چگونه بوجود آمدند؟

  موسسات مالی چگونه بوجود آمدند؟ موسسات مالی چگونه بوجود آمدند؟ هرچند بانکها در بسیاری از کشورها در حوزه تأمین مالی خرد نیز سلطه خود را حفظ نموده اند، اما مؤسسات پولی غیربانکی نظیر تعاونی های اعتبار، ارائه کنندگان مهم خدمات اعتباری خرد هستند.

  از مناقصه یا مزایده چه می دانید ؟

  از مناقصه یا مزایده چه می دانید ؟ از مناقصه یا مزایده چه می دانید ؟ حسن‌ روش‌های مناقصه و مزایده، آن است که از طریق این رقابت می‌توان به بهترین گزینه‌ها دست یافت؛ هم‌چنین رعایت اصل برابری افراد در این‌گونه قراردادها رعایت می […]

  آیا واردات کالاهای مشابه داخلی حرام است ؟

  آیا واردات کالاهای مشابه داخلی حرام است ؟ آیا واردات کالاهای مشابه داخلی حرام است ؟ سال گذشته (۹۵) بود که رهبر معظم انقلاب از تولید ملی به عنوان امری مقدس و با ارزش یاد کردند و همه‌ی آحاد و اقشار مردم را به […]

  برگزیت و رشد اقتصادی انگلستان

  برگزیت و رشد اقتصادی انگلستان/ برگزیت و رشد اقتصادی انگلستان/ برگزیت و به دنبال آن عدم قطعیت سیاسی در انگلستان، مصرف‌کننده‌ها، کسب‌وکارها و سیاست‌گذاران اقتصادی را با چالش‌های فراوانی مواجه کرده است. آنچه در حال حاضر هم برای مردم و هم بانک مرکزی اهمیت […]

  ماهیت اسناد تجاری در حقوق ایران

  ماهیت اسناد تجاری در حقوق ایران/ ماهیت اسناد تجاری در حقوق ایران/ اسناد تجاری از جمله اسناد رسمی یا عادی به شمار نمی آیند. اسناد تجاری در حقوق تجارت ما مفهوم دوگانه ای دارند در مفهوم اعم و وسیع کلمه سند تجاری شامل هر […]

  تولید خودرو در دست مافیای قدرت و ثروت

  تولید خودرو در دست مافیای قدرت و ثروت/  گفت‌وگو با محمد علی مددی محمد علی مددی، نماینده مردم میانه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مدعی است «مافیای قدرت و ثروت در تولید و قیمت گذاری خودرو دست دارد و این مافیا حتی به وزیر […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.

دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد