رایا بوک

بستن تبلیغ close


تبلیغات


جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

تبلیغات نوار

نیازی نیست که آدم تازه‌ای شوید، تنها باید هنگام برخورد با دیگران، رویکردها و قابلیت‌های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که الگوهای رفتاری ما در طی سالیان درازی شکل گرفته‌اند و تغییر دادن آنها نیازمند زمان است.
کتاب صوتی " روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی" اثر " دان گابور" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.
دانلود کتاب صوتی" روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی " از اینجا

چگونه یک کتاب داستان مصور بسازیم ؟

1,016 views

بازدید


چگونه یک کتاب داستان مصور بسازیم ؟

رشته ایجاد کتاب های کمیک فرصتهایی برای نمایش مهارت های هنری فراهم می کند و کمک به ایجاد محتواهایی می کند که سرگرم کننده و ساده برای درک هستند. مقاله زیر یک مرور کلی است و اطلاعاتی را برای شما جهت ایجاد کتاب های کمیک خودتان ارائه می دهد. اولین چیزی که یک نویسنده کتاب کمیک باید انجام دهد، در آوردن ساختار بصری داستان است. نوشتن در راستای جریان افکار در این نوع ادبیات توصیه نمی شود. کتاب کمیک ایده آل باید حاوی ۲۲ صفحه باشد. این امر کتاب را کوتاه و جمع و جور می سازد. درست مثل هر فعالیت خلاق دیگر، نوشتن یک کتاب کمیک نیز یک هنر است.

این یک فرم نوشتن خلاقانه است که در آن باید یک دنباله از رویدادها را به جای ایجاد یک پرتره کلامی نمایش داد. داستان باید توجه خواننده را جلب کند و او را با نشاط سازد. از آن جایی که اکثر داستان های کمیک توسط بچه‌ها خوانده می شوند، مطالب ارائه شده در آنها باید ساده و سرگرم کننده باشد و باید پیام مثبت ارائه دهند.

نمایش خودت را بساز
برای نوشتن یک کتاب کمیک، باید یکی از دو روش «متن نمایش یا اسکریپت کامل» یا «دیالوگ رو حوضی» را دنبال کنید. هر دو روش فوق به طور معمول در نوشتن کمیک استفاده می شود، اگر می خواهید این کار را انجام دهید، همچنین می توانید نوآوری کنید. روش اسکریپت کامل، قدرت کنترل بیشتری به نویسنده می‌دهد به این معنا که می تواند در مورد تعداد پانل ها در یک صفحه، شخصیت های ارائه شده در آن و در نهایت دنباله ای از رویدادها و گفتگوها تصمیم بگیرد.

از سوی دیگر، روش دیالوگ رو حوضی به بازیگر اجازه می دهد تا مسئولیت نمایش وقایع در داستان را به عهده گیرد.
نویسنده باید خلاصه داستان و گفتگوها را برای چند نمونه یا رخداد برای بازیگر فراهم آورد. بقیه کنترل به بازیگر سپرده می شود. او طرح اولیه داستان را به پانلهایی تقسیم می کند و تصمیم می گیرد که چطور در آنها گام بردارد. پس از آنکه بازیگر کارش را انجام داد، محتوا به نویسنده تحویل داده می شود تا بقیه دیالوگها در داستان اضافه شود.
چگونه شروع کنیم؟
اولین چیزی که یک نویسنده کتاب کمیک باید انجام دهد، در آوردن ساختار بصری داستان است. نوشتن در راستای جریان افکار در این نوع ادبیات توصیه نمی شود. نویسنده باید تمام داستان و یا حداقل یک ایده اولیه را در ذهن خود داشته باشد. مطالب نوشته شده توسط او باید یک ایده روشن در مورد توالی ها و رویدادها به بازیگر ارائه دهد.

واضح بودن افکار، بازیگر را قادر می سازد تا داستان را به شکل کارآمد به تصویر بکشد. به طور خلاصه، بازیگر نباید در تفسیر مطالب نوشته شده توسط نویسنده با مشکل مواجه شود. در این نوع نگارش قلمرویی برای گسترش افکار و ایده‌های نویسنده وجود ندارد زیرا انتظار می رود که او با ارائه توصیفی جمع و جور تنها به جریان داستان بپردازد.

داستان باید به سرعت جلو رود و دیالوگها تنها زمانی که مورد نیاز است مورد استفاده قرار گیرد. سرعت سریع داستان باعث تسری افزایش سطح علاقه به خوانندگان می شود. تا آنجا که به کتاب های کمیک مربوط می شود، باید به خاطر داشته باشید که “کم هم زیاد است”.

شخصیت های کتاب های کمیک باید توجه خوانندگان را جلب کنند. برای کسب اطلاعات در مورد ایجاد محتوای لازم می توان به منابع مختلف کمیک و کمیک های مشهور کارتونی مراجعه کرد.

انتشار کتاب کمیک
شرکت هایی مانند ماروِل کمیکس، دارک هاوس کمیکس، و دی سی کمیکس از جمله خانه‌های نشر متعددی هستند که در این صنعت فعالیت می کنند. باید یک ناشر مناسب را بیابید و قبل از همه از مشخصات فنی و جنبه های مالی انتشارات مطلع شوید. توصیه می شود ناشری را انتخاب کنید که قادر است در معرض گذاری کافی برای کار هنری شما انجام دهد.
راهنمای فوق برای ساخت کتاب های کمیک، ایده‌ا‌ی اساسی در باره رشته ایجاد کتاب های کمیک را برای ما فراهم می کند. این راهنما به شما کمک می کند کتاب های کمیک خود را حداقل در مراحل اولیه ایجاد کنید. بدین ترتیب، ایجاد یک کتاب طنز، یکی از راههای سرگرم کننده برای نشان دادن مهارت نوشتن خواهد بود.
منبع مقاله :
برگرفته از: سایت بازل

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  آرایش مو به کمک رُبان های رنگی

  آرایش مو به کمک رُبان های رنگی/           شنیون مو

  قوانین طراحی امروزی دکوراسیون آشپزخانه

  قوانین طراحی امروزی دکوراسیون آشپزخانه/ آشپزخانه به عنوان یکی از اصلی‌ترین از فضا‌های دکوراسیون منزل می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و کیفیت فضا‌های زندگی شما داشته باشد.

  شناخت ۲۰ زن قدرتمند سینمای ایران

  شناخت ۲۰ زن قدرتمند سینمای ایران/ شناخت ۲۰ زن قدرتمند سینمای ایران/ بعد از گزارش ۲۰ مرد متنفذ سینما سراغ ۲۰ زن قدرتمند رفته ایم.. ملاک تاثیرگذاری فعلی سینماگران است(مستقیم و غیر مستقیم) و گرنه مگر می توان کسانی چون پگاه آهنگرانی،باران کوثری، هانیه […]

  فر کردن مو با ۹ روش خانگی

  فر کردن مو با ۹ روش خانگی/ فر کردن مو با ۹ روش خانگی/ بسیاری از خانم‌ها دوست دارند موهای فر و حالت‌دار داشته باشند. اما فر کردن موها با روش‌های حرارتی، آسیب جدی به آنها وارد می‌کند و گاه حتی موها را می‌سوزاند. […]

  اندام شناسی در خیاطی

  اندام شناسی در خیاطی/ اندام شناسی در خیاطی/ در انجام خیاطی اصولی وجود دارد که شناخت ودانش در باره ی آن به ایجاد لباسی متناسب می انجامد چرا که هدف از خیاطی لباسی برازنده و خوش فرم است که عیوب اندام را بپو شاند […]

  کارنامه کاری محمد رضا هدایتی

  کارنامه کاری محمد رضا هدایتی/ محمدرضا هدایتی متولد ۲۴ اردیبهشت ۱۳۵۲ در شهرستان چابهار استان  سیستان و بلوچستان است. (او اصالتا از بستگان طایفه میرشکار می‌باشد) . یک ماهه بود که به زاهدان منتقل شدند. پدرش پلیس بود. تا سن ۲۲  سالگی در زاهدان […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد