جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب درآمدی بر عرفان تطبیقی

1,645

بازدید

دانلود کتاب درآمدی بر عرفان تطبیقی ۳٫۲۵/۵ (۶۵٫۰۰%) ۸ امتیازs

دانلود کتاب درآمدی بر عرفان تطبیقی

دانلود کتاب درآمدی بر عرفان تطبیقی

دانلود کتاب درآمدی بر عرفان تطبیقی

بحث درباره عرفان تطبیقی را باید در چهار بخش به انجام برسانیم :
۱ – ایضاح مفهومی عرفان تطبیقی و بحث در معانی « عرفان » و « تطبیق »
۲ – غرض از عرفان تطبیقی چیست ؟
۳ – حوزه های عرفان تطبیقی کدام است ؟
۴ – روش عرفان تطبیقی کدامیک از روشهای تحقیق است ؟
قبل از هر چیز باید با معانی واژه عرفان آشنا شویم :
عرفان به معنای روشی برای دست یابی به معرفت . در توضیح این معنا می گوییم که برای دست یابی به علم یعنی برای دست یابی به واقعیتهای جهان هستی راه هایی وجود دارد ، یکی راه حس ، یکی راه عقل ، یکی روش تاریخی و کسانی گفته اند روش چهارمی هم وجود دارد به نام روش تعبد . طبعا روش دیگری هم می تواند مورد بحث باشد که روش عرفان است . عرفان در اینجا موضوع بحث معرفت شناسی ( epistemology ) است . در اینجا باید در این مورد بحث کرد که آیا واقعا همان حجیتی که برای حس یا برای روش تارخی قائلیم برای عرفان هم به لحاظ معرفت شناختی چنین حجیتی را می پذیریم یا نه . بسیاری از کسانی که در معرفت شناسی کار می کنند و برخی از آن ها که در معرفت شناسی دینی تحقیق می کنند بخشی گشوده اند تحت عنوان « معرفت شناسی تجربه عرفانی » یا « معرفت شناسی تجربه دینی » و در آنجا می گویند که به لحاظ معرفت شناختی ما چقدر حق داریم برای تجربه دینی و تجربه عرفانی قائل به حجیت باشیم …
یکی از روشهای دیگری هم که برای استکمال مطرح شده عرفان است که البته عرفان هیچ یک از این روش ها را تام نمی داند . اگر چه ممکن است که گاهی هم نیم نگاهی به هریک از این روش ها داشته باشد … در اسلام گفته اند اساسا عرفان سنی با عرفان شیعی تفاوت دارد و نمی شود همه عارفان مسلمان را در یک جرگه قرار داد . مثلا هانری کربن در مورد عرفان اسلامی چنین عقیده ای دارد و کتاب بسیار مفصلی که متاسفانه به فارسی هم ترجمه نشده در مورد تفکیک عرفان های مختلف جهان اسلام نوشته است و یا متفکر مجارستانی دوبژوبسکی که آثار خود را به زبان فرانسه می نویسد هم کتابی دارد به نام شمشیر عرفان و میگوید یکی از کارهایی که عرفان می کند این است که بین پیروان یک دین جدایی می اندازد …
برای دانلود کتاب درآمدی بر عرفان تطبیقی ، به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : مصطفی ملکیان
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 2.2 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 52
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com


1+


مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب عرفان عملی

  دانلود کتاب عرفان عملی ۴٫۳۶/۵ (۸۷٫۲۷%) ۱۱ امتیازs عرفان عملی، بخشی از عرفان است که روابط و وظایف انسان را با خود، جهان و خدا بیان می‌کند. این بخش از عرفان سیر و سلوک نامیده می‌شود.

  دانلود کتاب حکمت اوج احترام به عدالت خداوند

  دانلود کتاب حکمت اوج احترام به عدالت خداوند ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۳ امتیازs در کتاب حکمت اوج احترام به عدالت خداوند مباحث زیر رو با هم بررسی می کنیم : √ آیا حکمت اوج احترام به عدالت خداوند است ؟ √ دلیل استفاده از واژه […]

  دانلود کتاب با عینگ پراگماتیسم

  دانلود کتاب با عینگ پراگماتیسم ۴٫۴۴/۵ (۸۸٫۸۹%) ۹ امتیازs آشنایی با جان دیویی و چارلز داروین. نویسنده، دکتر صابر سیدی، فیلسوف و پزشک حیوانات، با روش پراگماتیستی به چند مقاله پرداخته است.

  دانلود کتاب فلسفه در تغییر

  دانلود کتاب فلسفه در تغییر ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۱۱ امتیازs وقتی عبارت فلسفه و فلسفه ورزی را می شنویم ، فکرها و مسائل مختلف اجتماعی یا درونی و دربعضی موارد امور ماورایی به ذهن ما خطور می کند .

  دانلود کتاب به سوی بی‌نهایت

  دانلود کتاب به سوی بی‌نهایت ۱٫۰۰/۵ (۲۰٫۰۰%) ۱ امتیاز کتاب « به سوی بی نهایت » اثری فلسفی درباره انسان شناسی است . در منتخبی از این کتاب آمده :

  دانلود کتاب خدا خالق تکنولوژی ها

  مقدمه مولف : به معجزات خدا نگاه می کنیم ولی انگار متوجه نمی شویم اینها را خدا ساخته و با علم ناچیز ما تطبیق داده تا برای ما تا حدودی قابل درک و فهم شود.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد