جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

فناوری نوین آموزش

474

بازدید

فناوری نوین آموزش/

فناوری نوین آموزش

فناوری نوین آموزش/

فناوری آموزش یک بازار پر رونق مدارس، مدارس و دانشگاه ها است که عصر جدیدی از یادگیری و آموزش را به ارمغان آورده است. در قرن ۲۱، محل های کسب و کار توسط فناوری تغییر یافته اند. به عنوان مثال، در بده بستان مالی، ازدحام معامله گران در پوششی رنگارنگ ببا ماشین هایی هوشمند جایگزین شده است. متعاقب این موضوع و دیگر تغییرات در حوزه های مختلف، تحلیلگران بر این باورند که آموزش و پرورش نیز منقلب خواهد شد.
سال ۲۰۰۰، برای معلمان غیرمعمول نبود که از گچ و تخته سیاه برای تدریس یه دانش آموزانی استفاده کنند که در یک ردیف بر روی میز و صندلی های چوبی نشسته اند. حتی با سرمایه گذاری های دولت و مدارس، تا سال ۲۰۰۸ یا ۲۰۰۹ از وایت برد های هوشمند تعاملی خیلی خیلی کم استفاده می شد و هنوز مدارس به جمع آوری گرد و غبارهای گچ می پرداختند.
با این حال، در سال های اخیر فناوری آموزش یا بازار edtech در حال منجر شدن است. در حال حاضر سالانه ۱۷ درصد رشد در این حوزه وجود داشته است و تا سال ۲۰۲۰ تا ۲۵۰ بیلیون دلار ارزش خواهد داشت. در نهایت، به نظر می رسد که آموزش همگام با دیگر محیط ها، در ده سال گذشته به چیزی بسیار متفاوت از قبل تبدیل شده است.

فناوری نوین آموزش
بازار پر رونق اپلیکیشن ها
چه چیزی تغییر کرده است؟ فناوری های گذشته معمولا بر روی استفاده از سخت افزارهای نوین و روش های انجام کارها تمرکز داشتند، به عنوان مثال وایت برد هوشمند تعاملی از جمله سخت افزارهایی بود که گرچه گران بودند ولی در یک برهه از زمان خیلی مورد استفاده قرار گرفتند. نوآوری های نرم افزاری نیز معلمان و دانش آموزان را قادر می سازند که کارها را سریع تر و بیشتر از قبل و با هزینه کمتری انجام دهند. همچنین بهبود فناوری های گوشی های هوشمند، یک بازار پر رونقی در محیط های آموزشی ایجاد کرده است.
در حالی که فناوری می تواند کارهای مردم عادی را خیلی راحت راه بیندازد، ولی یک معلم فوق العاده جایگزین نیست و بهترین فناوری های فقط به دنبال تقویت تعاملات سنتی با رویکردهای جدید است.
ایالات متحده آمریکا، به خصوص در سواحل غرب سرعت خوبی در نوآوری های edtech داشته است. این بخش دارای چهار کمپانی Edtech با ارزش یک بیلیون دلار است: این شرکت ها عبارتند از Udacity، Age of Learning، iTutorGroup و Pluralsight. همچنین در این بخش از امریکا حدود ده شتاب دهنده وجود دارد . طبق مجله آتلانتیک شرکت های آمریکایی edtech در سال گذشته حدود ۱٫۴ بیلیون دلار افزایش بودجه داشته اند.
در اروپا، لندن به عنوان یک مرکز مورد توجه در بازار اروپا محسوب می شود که ۲۵ درصد از هزینه های Edtech جهان را به خود اختصاص می دهد. لندن میزبان بزرگترین کنفرانس edtech اروپا (EdTechXEurope) است و همکاری هایی که بین شتاب دهندگان و فضای کار در این حوزه در لندن باعث شده است آموزش های نوظهوری از آنجا وارد شود.

فناوری نوین آموزش
نسل جدیدی از فناوری ها و معلمان بهتر آموزش دیده، منجر به سرمایه گذاری بیشتر دولت و افزایش قدرت تدارکات مدارش و بهبود فناوری ها و تمرکز عملی تر در نحوه انجام کارها، همه باعث شده است که محیط مساعدی ایجاد شود.
edtech UK بیشتر از هزار شرکت را تحت پوشش دارد و با وجود شتاب دهنده ها در این حوزه، با رشد سریع تری انجام می گیرد. بریتانیا در حال حاضر خانه تنوع های فوق العاده است و شرکت هایش نه تنها در لندن که در سراسر کشور به سرعت در حال دیجیتال شدن است، همچنین اپلیکیشن های مدارس، واقعیت افزوده، ارتباط با والدین و توسعه حرفه ای نوآوری، به همه این ها با هیجان وارد شده است و محیطی پویا فراهم آورده است.

فناوری نوین آموزش

تاکنون، بزرگترین بازار و نوآوری قابل توجه برای کودکان در سن مدرسه آمده است. اپلیکیشن تجدیدی نظر آزمون که Gojimo نام دارد در دانشگاه استنفورد کالیفرنیا توسط یک بنیانگذار ۲۳ ساله ایجاد شد. حدود ۳۰۰ هزار کاربر به سوالات برنامه درسی خاصی از طریق گوشی های هوشمند پاسخ می دهند و بیش از یک میلیون دلار کمک مالی جمع کرده است.
سیستم Wonde کمبریج، به مدارس کمک می کند تا اطلاعات خود را امن نگه دارند، این امنیت از طریق مشاهده تلاش های دسترسی ها امکان پذیر شده است و سیستم Show My Homework نیز به معلمان کمک می کند تا تکالیف درسی را به صورت دیجیتالی تعیین، نمره دهی و مدیریت کنند.
آکادمی انگلستان و مدارس رایگانی مانند Rocketship Education از زنجیره مدارس چارتر ایالات متحده در حال یادگیری هستند، و از بازی و ابزارهای آنلاین برای یادگیری استفاده می کنند تا یادگیری را شخصی سازی کنند و معلم نیز متمرکز تر به کار خود ادامه دهد.

فناوری نوین آموزش
توسعه بریتانیا یک شبکه بزرگ از متخصصان، سرمایه گذاران، ناشران و همکاران در سراسر محیط آموزشی است که اکنون قادر است برخی از بهترین کارآفرینان در سراسر جهان را جذب کنند.
شواهد نشان می دهد که پیشرفت های قابل توجهی در آموزش بزرگسالان و در محل کار دیده شده است. شرکت Proversity آموزش های ساختاریافته و شخصی سازی شده از طریق گوشی همراه به کارمندان ارایه می دهد و در حال برنامه ریزی برای گسترش تا شمال آمریکا و آسیا است. Memrise نیز ۴٫۵ میلیون پوند سرمایه بدست آورده است و این اتفاق مرهون اپلیکیشن آموزش زبان آن است.
به نظر می رسد که زمان فناوری آموزش در نهایت فرا رسید. سال گذشته شاهد معاملات سرمایه گذاری به ارزش بیش از ۶ میلیارد پوند بودیم و اولین خرید میلیارد دلاری اپراتور دوره های آنلاین لیندا توسط لینکدین صورت گرفت. کلاس های درس کمتر و کمتر خواهد شد و دانش آموزان از طریق بازی ها، ابزارهای آنلاین و داده های بزرگ آموزش می بینند.
کلیک

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  راهنمای جامع آزمون IELTS

  راهنمای جامع آزمون IELTS 1.50/5 (30.00%) 2 امتیازs سالانه میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا متقاضی تحصیل در اروپا و آمریکا هستند و ازینرو آزمون آیلتس یکی از مواردی است که باید آن را با نمره‌ی خوبی از سر بگذرانند.

  ۳۰ پیشنهاد برای افزایش راندمان کلاس

  ۳۰ پیشنهاد برای افزایش راندمان کلاس ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۱ امتیاز هر معلمی با بالا رفتن تجربه اش پی خواهد برد که باید به برخی کارهای ضروری در کلاس درس توجه نماید ، بعضی اعمال را نباید انجام دهد، و خود را در کلاس برای […]

  راه حل های آموزشی برای دانش آموزان دیرآموز

  راه حل های آموزشی برای دانش آموزان دیرآموز ۱٫۰۰/۵ (۲۰٫۰۰%) ۲ امتیازs راه حل های آموزشی برای دانش آموزان دیرآموز/ تفاوت های فردی دانش‌آموزان که حاکی از وجود تفاوت در توانایی های آنان است از مهم ترین اصول و مواردی است که همیشه باید […]

  رابطه مهارت ها و آینده تحصیلی

  رابطه مهارت ها و آینده تحصیلی/ مهارت هایی که آینده تحصیلی را شکل می دهند؟ بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد، کودکان چنانچه بخواهند در نیروی کار آینده جایی داشته باشند، باید مهارت های عاطفی و اجتماعی را یاد بگیرند.

  بهترین روش‌های آموزشی جهان در سال ۲۰۱۷

  بهترین روش‌های آموزشی جهان در سال ۲۰۱۷ ۴٫۶۷/۵ (۹۳٫۳۳%) ۳ امتیازs بهترین روش‌های آموزشی جهان در سال ۲۰۱۷/ به اشتراک گذاشتن روش‌های نوآورانه جهت ارتقای آموزش دانشجویان، دانش‌آموزان و مدیریت مراکز علمی و مدارس می‌تواند سیستم آموزشی کشور ما را به موقعیت بهتری سوق […]

  چگونه یادگیری را آسان کنیم ؟

  چگونه یادگیری را آسان کنیم ؟ ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۱ امتیاز همه‌ی ما زمان‌هایی را در زندگی خود به یاد داریم که رابطه‌ی خوبی با معلم یا مربی‌ خود داشتیم و همین باعث می‌شد مهارت‌های جدید را به‌ راحتی یاد‌ بگیریم و از تجریه‌ی یادگیری […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi