جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب روشنای دنیا داری و دنیا مداری

1,268

بازدید

دانلود کتاب روشنای دنیا داری و دنیا مداری ۴٫۴۰/۵ (۸۸٫۰۰%) ۵ امتیازs

دانلود کتاب روشنای دنیا داری و دنیا مداری

دانلود کتاب روشنای دنیا داری و دنیا مداری

دانلود کتاب روشنای دنیا داری و دنیا مداری

شناخت ناسوت و دنیایی که آدمی در آن زندگی می‌کند هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ کیفیت بسیار مهم است. ما تنها برای یک بار به ناسوت قدم می‌گذاریم. ما در ناسوت توشه‌ای برای ابد و همیشهٔ خود بر می‌داریم. ناسوت با همهٔ محدودی خود از لحاظ کمیت، در همهٔ عوالم از لحاظ کیفیت تأثیرگذار است. بذری که در ناسوت کاشته می‌شود در تمامی عوالم دانه و میوه می‌دهد و سفره‌ای که در ناسوت پهن می‌شود خود را در تمامی عوالم نشان می‌دهد و انسان را میهمان داشته‌های خود می‌کند. ناسوت است که بهشت و جهنم آدمی را رقم می‌زند. خمیر مایهٔ بهشت ابدی در ناسوت است که تحقق می‌یابد و عذاب دایمی جهنمیان با کردار ناسوتی است که شکل می‌پذیرد. این نوشته جایگاه مهم دنیا و مغالطه‌های دنیاداری و دنیامداری را به روشنی و در طی روشناهایی چند بیان می‌دارد. این که دنیا از اسمای اعظم الهی است و این که دنیا را نباید خوار شمرد و این که دنیا عالمی فرودین است و نه پست و زشت و این که دنیا مسیر تکامل است، برخی از روشناهای این نوشتار است. در این کتاب از مشکلات ناسوتی و از زیبایی‌های آن گفته می‌شود؛ از عشق، از امید، از زندگی بهتر و پویا، از زندگی پایدار و لذت‌بخش، از سادگی زندگی، از تجملات زندگی، از خون‌هایی که در دنیا برای دنیا ریخته می‌شود و از پایداری عاشقان و از عاشق کشی معشوقان؛ از مکرهای ناسوتی، از حیله‌های دنیامداران، از درندگی دنیاخواهان و از لذت‌ها، هوس‌ها و آرامش‌طلبی بندگان. این کتاب حکایتی است از چند و چون سوزها، گدازها، مرگ‌ها، بیماری‌ها، غصه‌ها، فکرها، آسیب‌ها، دردها، محنت‌ها، مبارزه‌ها، شکست‌ها، مقاومت‌ها، بی‌باکی‌ها، ناآگاهی‌ها، درگیری‌ها، درنده‌خویی‌ها، مصلحت‌سنجی‌ها، سرگردانی‌ها، سرگرمی‌ها، سودطلبی‌ها، آزردگی‌ها، آزارها، فسادها، ضعیف‌کشی‌ها، تنگ‌نظری‌ها، فقرها، خارها، بلاها، تشنج‌ها، عصبانیت‌ها و نیازهای ناسوتی آدمیان.

مشکل جوامع اسلامی در عقب نگاه داشتن از توسعه و پیشرفت، نداشتن شناخت درست از دنیاست. مگر نه این‌که دنیا مزرعهٔ آخرت است، تا این مزرعه شناخته نشود، آنان درگیر مشکلات کنونی خواهند بود و از فقر و محرومیت رنج می‌برند … کتاب روشنای دنیاداری و دنیامداری در سایت نویسنده برای دانلود رایگان در اختیار همگان قرار گرفته .

برای دانلود کتاب روشنای دنیا داری و دنیا مداری ، به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : آیت الله محمد رضا نکونام
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 476 کیلوبایت
نوع فايل : pdf
تعداد صفحه : 57
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب کلیدهای گشایش ثروت در پرتو قرآن

  دانلود کتاب کلیدهای گشایش ثروت در پرتو قرآن ۳٫۳۳/۵ (۶۶٫۶۷%) ۳ امتیازs چیزی که تعداد بسیاری از مسلمانان را به خود مشغول نموده است ، طلب رزق و روزی می باشد . تعداد زیادی از آن ها در این گمان هستند که تمسک جستن […]

  دانلود کتاب تفسیر سوره فاتحه

  دانلود کتاب تفسیر سوره فاتحه ۳٫۵۰/۵ (۷۰٫۰۰%) ۴ امتیازs کتاب تفسیر سوره فاتحه از منظر تجزیه و تحلیل لغات تقدیم علاقمندان می شود .

  دانلود کتاب پروژه خویشتن داری

  دانلود کتاب پروژه خویشتن داری ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۴ امتیازs بهبود ما درست از همین جایی شروع میشود که هستیم، بهبود با یادگیری آغاز میگردد، اما قرار است چه چیز را یاد بگیریم؟ قرار است خودمان را بشناسیم و در خودشناسی عالی شویم. کمی در […]

  دانلود کتاب صوتی زندگی جاوید یا حیات اخروی

  دانلود کتاب صوتی زندگی جاوید یا حیات اخروی ۴٫۱۵/۵ (۸۳٫۰۸%) ۱۳ امتیازs در کتاب صوتی زندگی جاوید یا حیات اخروی بازخوانی برخی مفاهیم را از نگاه شهید مطهری مرور می کنیم.

  دانلود کتاب یک آیه یک نقاشی

  دانلود کتاب یک آیه یک نقاشی ۴٫۲۳/۵ (۸۴٫۶۲%) ۱۳ امتیازs هنگام یادگیری هرچه حسهای بیشتری درگیر امر آموختن گردد این یادگیری ماندگارتر و عمیق تر از وقتی خواهد بود که فقط با خواندن یک متن اقدام به یادگیری کنیم.

  دانلود کتاب قرآن مبین

  دانلود کتاب قرآن مبین ۴٫۳۵/۵ (۸۷٫۰۶%) ۳۴ امتیازs کتاب ” قرآن مبین ” شامل ترجمه کلمه به کلمه به همراه ترجمه مفهومی قرآن کریم تا انتهای جزء ۱۳ . در میان منابع قدیمی هیچ متنی قابل اعتمادتر از قرآن کریم نیست کتابی که با […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi