جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب شیرین تر از قند

1,810

بازدید

دانلود کتاب شیرین تر از قند

دانلود کتاب شیرین تر از قند

دانلود کتاب شیرین تر از قند

کمتر کسی یافت می شود که با زبان فارسی آشنایی داشته باشد و سعدی شیرازی ، سخن سرای بلند آوازه ی ایرانی را نشناسد ، یا درباره ی او چیزی نخوانده و نشنیده باشد . جایگاه بلند سعدی در ادب پارسی ، به روشنی برای همگان آشکار است . زیرا سخنان روشن او از همان زمان که پدید آمده اند تا کنون ، همواره در ذهن و زبان ایرانیان جاری بوده اند . در میان سخنوران فارسی زبان ، او تنها کسی است که هم در نثر و هم در شعر آثار عالی و درجه ی اول آفریده است . شعر بلند سعدی به روانی نثر و نثر زیبای او به شیوایی شعر پدید آمده و این ویژگی تا کنون ، تنها در انحصار او باقی مانده است و شگفت آنکه صورت و معنا در آثار او با همه وسعت ، همدوش هم در بالاترین مرتبه کمال نشسته اند . سال تولد سعدی به درستی معلوم نیست . در کتاب ها و منابع گوناگون ، درباره ی زمان تولد او سخن رفته است . برخی زمان میلاد او را تا سال ۵۷۰ قمری به عقب برده و برخی تا ۶۱۵ قمری به جلو کشیده اند اما به هر روی به نظر می رسد او در سال های آغازین سده ی هفتم هجری ، در خانواده ای اهل علم ، در شهر شیراز به دنیا آمده باشد . نام سعدی را برخی مشرف الدین ، برخی مشرف الدین ، برخی مصلح الدین و برخی ابو محمد عبدالله نوشته اند . او در کودکی پدر خود را از دست داد و دوره نوجوانی را در شیراز گذراند . پس از آن برای افزایش دانش و رشد و کمال خود ، سالیان درازی به سفر پرداخت . در آثار سعدی به برخی از سرزمین هایی که او سفر کرده و بعضی از خاطراتش در آن سرزمین ها اشاره شده است . در دیباچه بوستان نیز به گونه ای کلی بر این سفرها تاکید شده است . برخی از نویسندگان همه حکایت های بوستان و گلستان را واقعی پنداشته و سعدی را به هر شهر و دیاری که در گلستان و بوستان از آن نامی برده شده ، سیر داده اند . برخی همه حکایت ها را واقعی ندانسته و مسافرت سعدی را به بعضی از این مکان ها بعید و گاهی غیر ممکن انگاشته اند … لازم به ذکر است این کتاب در سایت مرکز پژوهشی میراث مکتوب ، برای دانلود عرضه شده . اینک برای دانلود کتاب شیرین تر از قند ، به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : کاووس حسن لی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 121


رمز فایل : www.takbook.com


2+


مطالب مشابه با این مطلب
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد