جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب داستان بیایید فقیر شویم

931

بازدید

دانلود کتاب داستان بیایید فقیر شویم

دانلود کتاب داستان بیایید فقیر شویم

دانلود کتاب داستان بیایید فقیر شویم

پیر مرد افغانی بساط واکسش پهن، نشسته گوشه پیاده رو، به آسمان نگاه می کند. با دستانی چرک و پینه بسته و ریش های بلند و سفید … چه شاکر است و امیدوار ، خدایی را که می بیند و صبر می کند . من فقر را می بینم که چگونه می سوزاند و می سازد . من ثروت را می بینم که چگونه می سازد و می سوزاند . من خدا را می بینم که چگونه می بیند و ادامه می دهد . ادامه این راه به هر جا ختم شود ؛ مهم نیست . مهم این است که در این آتش بازی گرمی است که همه را سرگرم کرده است . اما پیرمرد هر روز آنجاست . ۱۵ سال است ؛ که از افغانستان سفر کرده است . آنجایی که عده ای به نام خدا می کشند . به نام خدا بر دار می کنند . به نام خدا می سوزانند . همچون قرون وسطی و کلیسائیان . روزگاری که وقتی خدا هم به آن فکر می کند ؛ بی گمان سرش را پایین می اندازد . چه صبری دارد خدا . می بیند و تحمل می کند . چنان که دید و تحمل کرد . اما پیرمرد همچنان شاکر است . حتی وقتی سفره دلش را پهن می کند و از کرایه اتاقی که در ورامین است ؛ می گوید . از ورامین تا سید خندان راه درازیست . اما او ، هر روز آنجاست . حتی روزهای بارانی . چه کسی در روز بارانی کفشش را واکس می زند ؛ شاید صبح که حرکت می کرد ؛ باران نمی آمد . یا هوا ابری بوده است . اما وقتی باران آمد ؛ او هم شاکر شد . شاکر رحمت خدا . باران رحمت خداست . رحمتی که وقتی شدت گرفت ؛ خانه کاه گلی پیرمرد را در روستایش خراب کرد و او تنها نگاه کرد . به آب گل آلود جمع شده در حیاط ، به دیوار نم کشیده و کج شده ؛ و به آسمانی که به شدت می بارید . آسمانی که بار امانت را به دوش نکشید و به گردن انسان بی خبر انداخت . انسانی که نخوانده ، به میدان آوردند . نیامده معلمش کردند … اما پیرمرد همچنان به دیوار نم کشیده و فرو ریخته چشم دوخته است و به آسمان نگاه می کند و می گوید : ” فکر کنم اذان را گفته باشند . “… برای دانلود کتاب بیایید فقیر شویم ، به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : سید محمد امین موسوی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 647 کیلوبایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 15


رمز فایل : www.takbook.com


0


مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب رمان داوطلبان مرگ

  کتاب رمان داوطلبان مرگ ماجرایی جنایی بر اساس ادامه‌ی شخصیت پردازی داستان صندلی در کتاب “غروب” است. دو شخصیت که زوج پلیسی‌ای را تشکیل می‌دهند: یک مامور پلیس و یک کارآگاه.

  دانلود کتاب رمان آن سوی زندگی

  کتاب آنسوی زنده گی ، رمان زندگی پسری ۱۹ ساله به نام حامد است که داستان عاشق شدنش خواندنیست . قسمتی از این رمان را با هم مرور می کنیم :

  دانلود کتاب داستان رنگین کمان

  قصه نویسی اوج شکوفائی ادبیات هر کشور است و به خاطر جاذبه اش ، مشتاقان فراوان دارد . گاه یک داستان خوب ، چنان تاثیری بر خواننده می گذارد که او را با خود به تمامی کوچه باغ هایش می کشاند .

  دانلود کتاب افسانه یعقوب کرمانی و یاووز

  کتاب داستان ” افسانه یعقوب کرمانی و یاووز ” در ۶ فصل تنظیم شده که آن را تقدیم علاقمندان می کنیم . در برشی از این داستان می خوانیم : یعقوب به این جا که رسید ساکت شد . هوا سردتر شده بود . […]

  دانلود کتاب داستان شلم شوروا

  کتاب داستان ” شلم شوروا ” با ” عنوان گربه ی من مو میریزه ” تقدیم علاقه مندان می نمائیم . در گزیده ای از این داستان می خوانیم : تقوای ظاهری آقا فریفته شون کرده بود ، دختر کوچک خود را برای این […]

  دانلود کتاب رمان آریا

  بعضی وقایع، آن‌قدر واقعی‌اند که باور کردنشان دشوار می‌شود! آدم خیال می‌کند دارد یک داستان تخیلی را می‌خواند، اما وقتی در زندگی خودش دقیق می‌شود، می‌بیند ‌این وقایع برای خودش هم پیش آمده .




هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد