نوار
تبلیغات


جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلانوار


نیازی نیست که آدم تازه‌ای شوید، تنها باید هنگام برخورد با دیگران، رویکردها و قابلیت‌های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که الگوهای رفتاری ما در طی سالیان درازی شکل گرفته‌اند و تغییر دادن آنها نیازمند زمان است.
کتاب صوتی " روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی" اثر " دان گابور" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.

دانلود کتاب صوتی" روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی " از اینجا


اگر می خواهید در خارج ادامه تحصیل بدهید بخوانید

اگر می خواهید در خارج ادامه تحصیل بدهید بخوانید
امتیاز به این مطلب!

173 views

بازدید


اگر می خواهید در خارج ادامه تحصیل بدهید بخوانید

اگر می خواهید در خارج ادامه تحصیل بدهید بخوانید/

اگر به فکر ادامه تحصیل در خارج از ایران هستید دست به کار شوید که معمولا برای خیلی از دانشگاه ها بهار و تابستان فصل ارسال مدارک است قبل از هرچیزی مدارک مورد نظر خود را ترجمه کنید

پیش از اینها نامش فرار مغزها بود. اگرچه روند پذیرش گرفتن از دانشگاه های کشورهای مختلف برای جوان هایی که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از ایران را می گیرند یکسان است اما بین هزینه هایی که پیش رویشان است تفاوت هایی وجود دارد. اگر به فکر ادامه تحصیل در خارج از ایران هستید؛ دست به کار شوید که معمولا برای خیلی از دانشگاه ها بهار و تابستان فصل ارسال مدارک است. قبل از هرچیزی مدارک مورد نظر خود را ترجمه کنید. در مرحله بعدی باید به دانشگاه های موردنظرتان درخواست پذیرش را ارسال کرده و هزینه به اصطلاح «اپلای» را به حساب هر دانشگاه بریزید.

از آن طرف هزینه کلاس های زبان، بیمه، هزینه بلیت هواپیما، هزینه درخواست ویزا، زندگی و تحصیل در کشور مقصد شاید مهم ترین دانسته های سفر شما باشد. خبرنگار هفت صبح در این گزارش چهار مورد مختلف در کشورهای مختلف را بررسی کرده و هزینه های احتمالی را به صورت میانگین در اختیارتان می گذارد.

اگر می خواهید در خارج ادامه تحصیل بدهید بخوانید

آلمان؛ میانگین مخارج زندگی در ماه پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

بهشت دانشجویان ایرانی است. اگرچه هر یورو بین سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار تومان ارزش دارد اما شرایط چندان سخت به نظر نمی رسد. عباس خان محمدی دانشجوی الکترونیک دانشگاه دارمشتات آلمان می گوید: شرایط ادامه تحصیل در آلمان نسبتا خوب است. دانشگاه های آلمان نتایج کنکور سراسری ایران را قبول دارند. مدرک لیسانس و گواهی گذراندن دوره های زبان آلمانی مدارکی هستند که حتما باید همراه خود داشته باشید. به طور میانگین باید به حساب هر دانشگاهی در آلمان که درخواست پذیرش از آن را داشته اید، بین ۴۰ تا ۶۰ یورو واریز کنید. معمولا هر دانشجو بین سه تا ۱۰ فرم پذیرش را پر کرده و هزینه شان را واریز می کند.

حواستان باشد قبل از اینکه دانشگاه ها به درخواست تان پاسخ بدهند، مدارک خود را ترجمه کرده باشید. هزینه ترجمه مدارک هم طیف وسیعی دارد. برخی دارالترجمه ها برای ترجمه هر مدرک ۵۰ هزار تومان و برخی دیگر تا ۲۰۰ هزار تومان از شما درخواست می کنند. این تفاوت قیمت هم بسته به اعتبار دارالترجمه ها و سرعت آماده سازی آن ها دارد.

حالا نوبت پست کردن مدارک برای دانشگاهی است که با حضور تحصیلی شما موافقت کرده است که هزینه پست سفارشی معمولا بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است. ویزا مهم ترین دردسر سفر شما است که هزینه درخواست ویزای دانشجویی از سفارت آلمان، ۶۰ یورو گزارش شده است. خط قرمز آلمان مدرک زبان شما و دوره هایی است که زیر نظر موسساتی که مورد تایید این کشور است گذرانده اید. هزینه گذراندن هر ترم در این موسسات معمولا بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است.

این دانشجو می گوید با توجه به سطح زبان شما ممکن است بعد از ثبت نام در دانشگاه هم مجبور به گذراندن کلاس های زبان دانشگاه خود شوید که هزینه این کلاس ها هم تقریبا برای هر ترم ۶۰۰ یورو است. سطح زبان شما را از آمون تعیین سطح ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورویی اولیه دانشگاه تان مشخص می کند.

حالا وقتش رسیده که کمی به هزینه های جانبی بپردازیم. هر جای دنیا که بخواهید ادامه تحصیل دهید باید خود را بیمه کنید. سایت های داخلی شرکت های بیمه این کار را برای شما انجام می دهند. بسته به نوع بیمه ای که انتخاب کردید، باید بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان برای سه ماه بیمه کردن کنار بگذارید. فراموش نکنید که بسته به شهری که مقصد شماست، یک هزینه پرواز بین یک تا سه میلیونی هم به خرج هایتان اضافه می شود.

این دانشجو می گوید مهم ترین شرط آلمان برای قبول دانشجو قبل از هر چیزی داشتن هشت هزار یورو در حساب شما است. این هشت هزار یورو باید حداقل یک سال در حساب شما بلوکه باشد. البته حق برداشت ماهیانه هفتصد یورو از این حساب به شما داده شده است. دانشگاه های آلمان معمولا شهریه نداشته و در یک سطح علمی هستند. تعداد معدود دانشگاه های خصوصی در بیش ترین حالت ترمی ۶۰۰ یورو از شما درخواست می کنند. به گفته این دانشجو، هزینه سکونت در آلمان بستگی به خودتان دارد و بین ماهیانه ۲۰۰ تا ۸۰۰ یورو متغیر است. هزینه های جانبی دیگر مثل اینترنت، خورد و خوراک و… هم کاملا نسبی است اما به طور میانگین بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ یورو برایتان آب می خورد.

اگر می خواهید در خارج ادامه تحصیل بدهید بخوانید

آمریکا؛ میانگین هزینه ماهیانه کمتر از ۲۰ میلیون تومان

اگر بورس تحصیلی ندارید، بی خیال آمریکا رفتن شوید. پذیرش گرفتن از دانشگاه های خوب آمریکا، کار هر کسی نیست. قبل از شروع هفت خوان پذیرش و مدارک، باید به فکر زبان انگلیسی خود باشید. معمولا تمام دانشگاه های معتبر آمریکا، از شما GRE و TOFEL iBT یا IELTS درخواست می کنند. با توجه به اینکه هزینه هر بار شرکت در این آزمون ها در ایران بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان است، قبل از شرکت در آن ها باید حسابی خود را آماده آزمون کرده باشید.

یک دانشجوی ایرانی که به تازگی از دانشگاه کلمبیای آمریکا پذیرش گرفته است می گوید برای فرستادن درخواست خود به دانشگاه های مختلف هزینه های مختلفی کرده است که بسته به نوع دانشگاه بین ۴۰ تا ۱۰۰ دلار هزینه هر درخواست است. از طرفی حالا که پای GRE و Tofel Ibt هم وسط کشیده شده، یک هزینه ۱۹ دلاری برای ارسال تافل و یک هزینه ۲۷ دلاری برای ارسال جی آر ای به لیست هزینه هایتان اضافه می شود. این دانشجوی دانشگاه تهران می گوید برای ترجمه هرکدام از مدارکش ۲۰۰ هزار تومان پرداخت کرده و هزینه صدور کارنامه لاتین نمراتش توسط دانشگاه، ۱۰۰ هزار تومان شده است و البته تاکید می کند از تخفیف صدور دانشگاه تهران استفاده کرده است. درواقع این هزینه صدور برای دانشجویان دانشگاه های غیر از شریف و تهران و… ۲۰ هزار تومان است.

این دانشجو برای گرفتن وقت سفارت برای مصاحبه ۱۶۰ دلار هم به سفارت پرداخته است. اگر در جریان ویزاهای مجاز ایران باشید، می دانید که داستان هنوز تمام نشده است. کسانی که می خواهند ویزای دانشجویی آمریکا بگیرند یک سفر چندروزه تا دوبی هم به دردسرهایشان اضافه می شود. این دانشجو میگوید هزینه کلی سفرش به دوبی هم چیزی حدود دو میلیون تومان برایش آب خورده است. البته به این دو میلیون تومان، ۲۰۰دلار هزینه صدور ویزای دانشجویی هم اضافه می شود.

به گفته این دانشجو هزینه ماه اول زندگی را حتما باید همراه خود برد که این هزینه حداقل سه هزار و ۵۰۰ و حداکثر ۱۰ هزار دلار برآورد شده است. به نظر می رسد هزینه ها تمامی ندارد. شهریه خوابگاه را هم باید قبل از رسیدن به مقصد بپردازید. برای ارزان ترین خوابگاه ها ماهیانه ۱۵۰ دلار و برای لوکس ترینشان هزار و ۵۰۰ دلار باید به حساب امور فاهی دانشگاه بریزید. اگر بورس تحصیلی ندارید، شهریه دانشگاه کاملا متغیر است. هزینه خورد و خوراک و اینترنت و… هم کاملا بستگی به خودتان دارد و بین ماهانه ۶۰۰ تا هزار و ۵۰۰ دلار متغیر است. مثلا این دانشجو برای یک سال تحصیلی در دانشگاه کلمبیا ۷۶ هزار دلار پرداخت کرده است. همچنین کمترین هزینه تهیه بلیت هواپیما تا آمریکا دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

اگر می خواهید در خارج ادامه تحصیل بدهید بخوانید

مالزی میانگین هزینه هرماه زندگی دانشجویی دو میلیون ۷۰۰ هزار تومان

آموزش مالزی جایگاه مناسبی در رنکینگ های جهانی دارد. برای خیلی ها مالزی و دانشگاه هایش سکوی پرش به آمرکیا و اروپاست. از طرفی هزینه های ادامه تحصیل در این کشور هم چندان کمرشکن نیست. مثلا هنگام ورود به این کشور تنها باید برای یک روز هشت میلیون تومان پول در حساب خود داشته و پرینت موجودی خود را ضمیمه مدارک کنید.

میانگین هزینه فرستادن درخواست پذیرش به هر دانشگاه تقریبا ۵۰ دلار است. مهم نیست کدام دانشگاه شما را پذیرش می کند در هر صورت نیازی به پست مدارک خود به مالزی ندارید. البته این به این معنا نیست که مسئولیت ترجمه مدارک هم از دوش تان برداشته شده است. معمولا برای پذیریش، داشتن هیچکدام ا زگواهی ها مثل GRE و TOFEL iBT اجباری نیست اما پایتان که به مالزی برسد باید در چهار مقطع تحصیلی دوره زبان انگلیسی بگذرانید که هزینه هر مقطع ۸۰۰ رینگت مالزی است. هزینه ای که باید برای بیمه اولیه یک ماه خود کنار بگذارید تقریبا ۳۵۰ رینگت است.

چند قدم جلوتر، درخواست صدور ویزا از سفارت است که ۱۲۰۰ رینگت برایتان آب می خورد. در مالزی فرقی ندارد که از دانشگاه خصوصی پذیرش بگیرید یا دولتی، در هر دو صورت باید شهریه بپردازید. حالا اگر انتخاب شما یک دانشگاه خصوصی باشد، باید سالیانه ۲۵ هزار رینگت و اگر دولتی باشد ۱۸ هزار رینگت کنار بگذارید. نگار منصوری یک دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد در مالزی می گوید هزینه خدمات رفاهی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد در مالزی می گوید هزینه خدمات رفاهی دانشجویی مثل خوابگاه و… کاملا متغیر است و بین ۵۰۰ تا هزار رینگت نوسان دارد.

به گفته این دانشجو هزینه خورد و خوراک و اینترنت هم بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ رینگت است و هر سال هم باید برای تمدید ویزای دانشجویی خود تقریبا ۳۰۰ رینگت بپردازید. در نهایت هم برای پرواز تا مالزی هم حدودا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان باید به هزینه هایتان اضافه کنید.

اگر می خواهید در خارج ادامه تحصیل بدهید بخوانید

ایتالیا؛ میانگین هزینه یک ماه زندگی دانشجویی سه میلیون تومان

ایتالیا از نظر خیلی ها ایران دوم است اگرچه شرایط ادامه تحصیل و سکونت در ایتالیا مناسب تر به نظر می آید. داستان پذیرش و فرستادن مدارک همان است اما دانشگاه های ایتالیا معمولا برای اپلای های شما از شما هزینه ای درخواست نمی کنند اما اگر از دانشگاهی پذیرش گرفتید باید حدودا ۱۳۰ یورو به حساب آن دانشگاه بریزید.

یک دانشجوی دانشگاه پلی تکنیک میلاد می گوید به طور کلی از شرایطی که اینجا دارد راضی است. برای شروع هزینه ۹۰۰ هزار تومانی آزمون TOFEL را کنار بگذارید و در جریان باشید که دانشگاه های ایتالیا معمولا از شما گواهی گذراندن GRE را درخواست نمی کنند.

طبق قواعد ایتالیا باید پنج هزار یورو برای یک روز در حساب خود داشته باشید و پرینت آن را ضمیمه مدارک ترجمه شده خود و… کنید. بعد از آن پول شما از حالت بلوکه خارج می شود. میانگین شهریه دانشگاه میلان، سالیانه سه هزار و ۳۰۰ یورو است که بسته به رشته شما تغییر می کند. البته اگر بورس تحصیلی دریافت کنید، پرداختی شما صفر خواهدشد.

این دانشجو که بورس تحصیلی داشته می گوید هزینه کلی مخارج یک ساله او در ایتالیا چهار تا چهار هزار و ۵۰۰ یورو شده است. پرداخت شهریه در قوانین ایتالیا کمی خاص است، در ابتدای ثبت نام ۶۰۰ یورو باید برای یک ترم به دانشگاه بپردازید که بعد از یک سال دانشگاه به شما این پول را برمی گرداند. فراموش نکنید که سالیانه ۹۸ یورو برای بیمه دانشجویی را هم در لیست خود اضافه کنید. هزینه اقامت و خدمات رفاهی هم در میلان هم به طور میانگین ماهیانه ۱۸۰ تا ۶۰۰ یورو است.
منبع : آفتاب

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  جدید ترین و شیک ترین مدل تاجهای عروس و نامزدی

  تاجهای عروس و نامزدی/                   جدید ترین و شیک ترین مدل تاجهای عروس و نامزدی/ تاج عروس یکی از محبوب ترین تزیینات موی عروس هاست که هیچ وقت از مد نمیوفته و همیشه طرفدار داره. تاج […]

  معرفی سریال های ساخت ایران ۲ و گلشیفته

  سریال پخش خانگی ساخت ایران فصل دوم     .خلاصه فصل دوم ساخت ایران : در ادامه فصل اول که غلام ( امین حیایی ) عاشق بازیگر نقش ژاکلین میشود فصل دو از این موضوع استارت میخورد ژاگلین کشته میشه و غلام که عاشق ژاکلین […]

  آیا می دانید لباس زیر باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

  ویژگیهای لباس زیر/ لباس زیر از جمله لباس‌هایی است که جهت استفاده روزانه جنس آن بسیار مهم است. برخی از پارچه‌ها برای پوست حساسیت ایجاد می‌کنند و عواقب جبران‌ناپذیری را در پی خواهند داشت. پارچه لباس زیر بسیار مهم است و باید در انتخاب […]

  نبایدهای ماشین لباسشویی

  ماشین لباسشویی/ چه چیزهایی را نباید در ماشین لباسشویی بیندازیم؟ آیا می دانید چه چیزهایی را نباید در ماشین لباسشویی انداخت؟ آیا می دانید انداختن بعضی از لباسها در ماشین لباسشویی باعث آسیب به آن ها می شود؟ آیا می دانید انداختن بعضی از […]

  بهترین رستوران‌های کیش

  همیشه این مطلب در بین محاوره‌های خیلی‌ها در جریان است که اگر بهترین شرایط هم از همه لحاظ موجود باشد و امکانات کامل باشد ولی غذا و خوراک مناسب موجود نباشد، قسمت عمده ای از شرایطی که یک حس خوش را رقم میزنند موجود نیست و رسیدگی به خورد و خوراک همواره حائز اهمیت بوده است.

  آزار و شکنجه روش معنوی فالون گونگ در چین

  آزار و شکنجه روش معنوی فالون گونگ در چین/ آزار و شکنجه روش معنوی فالون گونگ در چین/ روز بیستم ژوئیه سال ۱۹۹۹، یعنی درست هجده سال پیش، آزار و اذیت میلیون‌ها نفر از مردم بی‌گناه در چین که تمرین روش معنوی فالون گونگ […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.

دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد