رایابوک
تبلیغاتجستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلانوار


نیازی نیست که آدم تازه‌ای شوید، تنها باید هنگام برخورد با دیگران، رویکردها و قابلیت‌های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که الگوهای رفتاری ما در طی سالیان درازی شکل گرفته‌اند و تغییر دادن آنها نیازمند زمان است.
کتاب صوتی " روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی" اثر " دان گابور" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.

دانلود کتاب صوتی" روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی " از اینجا


کتاب آناهیتا در باورهای ایران باستان

کتاب آناهیتا در باورهای ایران باستان
2.5 (50%) 4 votes

79 views

بازدید


دانلود کتاب

کتاب آناهیتا در باورهای ایران باستان

آناهیتا در باورهای ایران باستاننویسنده :  
ویراستار : عزیزی – غلامرضا 
محل نشر : تهران 
تاریخ نشر : ۱۳۸۲/۱۰/۲۰ 
رده دیویی : ۲۹۱.۱۴ 
قطع : رقعی 
جلد : شومیز 
تعداد صفحه : ۱۱۲ 
نوع اثر : تالیف 
زبان کتاب : فارسی 
شماره کنگره : BL۲۳۳۵/آ۸ش۹ 
نوبت چاپ : ۱ 
تیراژ : ۳۱۰۰ 
شابک : ۹۶۴-۷۷۰۰-۲۰-۲ 
 
در فصل نخست به پیدایش واژگان و نمادهای آناهیتا اشاره شده است, سپس عواملی را که در نجد ایران به شکل گیری چنین باوری کمک کرده معرفی می شود, در ضمن در این فصل به رگه هایی از باورهای همانند با آناهیتا در فرهنگ های دیگر اشارتی رفته است. در فصل دوم ورود آناهیتا به باورهای دینی زرتشت بررسی گردیده, و چگونگی نقش آفرینی آناهیتا در آبان یشت ذکر شده همچنین آیین ها و پرستشگاه های آناهیتا معرفی شده است. در فصل سوم پرستش آناهیتا در بستر تاریخ ایران تحلیل می شود. ‘پیدایش دین زرتشت و ورود آرام پرستش آناهیتا در این دین گویای دو دگرگونی بود که یکی از آنها به دین یاد شده و دیگری به اسطوره مورد نظر مربوط می شود. دگرگونی دین زرتشت با نفوذ خدایان پیشین از جمله آناهیتا در آموزه های زرتشتی نمایان و دگرگونی اسطوره اردوی سور آناهیتا با پایین آمدن مرتبه این خدا _ بانو از جایگاه والای گذشته به مرتبه یکی از ایردان آفریده شده اهورامزدا آشکار می گردد و اوستا گویای این دگرگونی هاست … مهم ترین نقش آناهیتا در رویدادهای تاریخی ایران باستان یک نقش سیاسی بود که آن را می توان در چگونگی شکل گیری وحدت دینی جامعه مورد بررسی قرار داد. چنین نقشی در دوران مادها پوشیده به نظر می رسید اما نزد هخامنشیان به ویژه در پایان این دوران خطر گسیختگی از هر سو می رفت تا دودمان آنها را براندازد آناهیتا در کنار خدایانی جای گرفت که برای نگهداری یگانگی شاهنشاهی از آنها یاری جستند… به تدریج فعالیت های موبدان بزرگی مانند تنسر, کرتیر و آذرباد مارسپندان چهره آناهیتا را در سایه چهره روشن تر اهورامزدا جای داد و کوشش های شاهنشاهانی مانند نرسی نیز در برابر موبدان راه به جایی نبرد. سرانجام آناهیتا نزد واپسین شاهنشاهان ساسانی به ایزد _ بانویی بدل شد که فقط یاد او در روزهای پریشانی , چونان خاطره ای بود از روزگار سپری شده سربلندی’.

مطالب مشابه با این مطلب
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.

دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد