نوار
تبلیغاتجستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلانوار


نیازی نیست که آدم تازه‌ای شوید، تنها باید هنگام برخورد با دیگران، رویکردها و قابلیت‌های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که الگوهای رفتاری ما در طی سالیان درازی شکل گرفته‌اند و تغییر دادن آنها نیازمند زمان است.
کتاب صوتی " روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی" اثر " دان گابور" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.

دانلود کتاب صوتی" روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی " از اینجا


۵اشتباه که هنگام خرید کارت میکرواس‌دی نباید مرتکب شوید

۵اشتباه که هنگام خرید کارت میکرواس‌دی نباید مرتکب شوید
امتیاز به این مطلب!

732 views

بازدید


5اشتباه که هنگام خرید کارت میکرواس‌دی نباید مرتکب شوید

هنگامی که یک کارت حافظه میکرواس‌دی خریداری می کنید انتخاب گزینه درست برای کاری که مد نظر دارید بسیار مهم است. این به معنای یافتن کارت حافظه با ظرفیت و سرعت کافی و نه لزوما پرظرفیت‌ترین و سریع‌ترین کارت حافظه موجود است. خرید یک کارت حافظه میکرواس‌دی چه برای یک تلفن همراه، یک دوربین یا هر گجت دیگری کاری آسان به نظر می رسد. اما بر خلاف تصور بسیاری از ما هنگام خرید یک کارت حافظه جدید باید به موارد مختلفی توجه داشت و حتی ممکن است با تله هایی مانند پرداخت هزینه بیش از اندازه و یا عملکرد ضعیف کارت حافظه مواجه شوید.

۵ اشتباه که هنگام خرید کارت میکرواس‌دی نباید مرتکب شوید
هنگام خرید کارت حافظه میکرواس‌دی توجه به مشخصات آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و آشنایی با آنها به انتخاب گزینه مناسب برای کاری که در نظر دارید و پرهیز از اشتباهات منجر می شود.

۱٫ خرید کارت های ناسازگار
هنگامی که موضوع کارت های میکرو‌اس‌دی مطرح است بیشتر درباره ضریب شکل صحبت می شود. تمامی کارت های میکرواس‌دی در شکاف های کارت حافظه جای می گیرند اما لزوما همه آنها کار نخواهند کرد. سه فرمت مختلف از کارت های میکرواس‌دی و همچنین استانداردهایی متفاوت وجود دارند که سازگاری آنها را مشخص می کنند. احتمالا با این سه فرمت که شامل SD، SDHC و SDXC می شوند، آشنا هستید. هر فرمت بر اساس مشخصات اس‌دی تعریف می شود اما به روش هایی مشابه کار نمی کنند. امکان استفاده از کارت های جدید در دستگاه هایی که از فرمت های قدیمی‌تر پشتیبانی می کنند، وجود ندارد.

تفاوت های بین این سه فرمت قابل توجه هستند:

میکرواس‌دی: دارای ظرفیتی تا ۲ گیگابایت است و می تواند در هر شکاف میکرواس‌دی استفاده شود.

میکرواس‌دی‌اچ‌سی: دارای ظرفیتی بیش از ۲ گیگابایت تا ۳۲ گیگابایت است و می تواند در سخت افزاری که از فرمت های اس‌دی‌اچ‌سی و اس‌دی‌اکس‌سی پشتیبانی می کند، استفاده شود.

میکرواس‌دی‌اکس‌سی: دارای ظرفیتی بیش از ۳۲ گیگابایت تا ۲ ترابایت است و می تواند در دستگاه هایی که از اس‌دی‌اکس‌سی پشتیبانی می کنند، استفاده شود.

افزون بر بررسی سازگاری فرمت کارت حافظه با دستگاه مورد نظرتان باید چند مورد جزئی دیگر را نیز مد نظر قرار دهید.

اندازه فیزیکی

سخت افزاری که از شکاف های میکرواس‌دی‌اکس‌سی پشتیبانی می کند به طور اتوماتیک از هر اندازه کارتی در این فرمت پشتیبانی نمی کند. به عنوان مثال، گوشی هوشمند اچ‌تی‌سی وان ام۹ از کارت حافظه تا ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت پشتیبانی می کند و با اندازه های بزرگتر کار نخواهد کرد.

همچنین اگر قصد استفاده از کارت حافظه برای رایانه شخصی خود را دارید باید نسبت به پشتیبانی دستگاه از فایل سیستمی که کارت حافظه با آن فرمت شده است، اطمینان حاصل کنید. میکرواس‌دی‌اکس‌سی به صورت پیش فرض از exFAT استفاده می کند. سیستم عامل ویندوز مایکروسافت بیش از یک دهه است که از این فرمت پشتیبانی می کند اما سیستم عامل اواس اکس اپل از نسخه ۱۰٫۶٫۵ (پلنگ برفی) پشتیبانی از آن را آغاز کرد.

فوق پر سرعت

فرمت های اس‌دی‌اچ‌سی و اس‌دی‌اکس‌سی از رابط کاربری باس فوق پر سرعت (UHS) پشتیبانی می کنند. دو نسخه یواچ‌اس شامل UHS-I (با سرعت باس تا ۱۰۴ مگابایت در ثانیه) و UHS-II (تا ۳۱۲ مگابایت در ثانیه) می شوند. برای بهره‌مندی از عملکرد ارتقا یافته یواچ‌اس، سخت افزار کاربر نیز باید از آن پشتیبانی کند. کارت های حافظه یواچ‌اس در شکاف های کارت حافظه قدیمی با سرعت باس کاهش یافته به ۲۵ مگابایت در ثانیه کار می کنند.

۲٫ انتخاب سرعت اشتباه
شناسایی سرعت یک میکرواس‌دی به پیچیدگی بررسی فرمت ها و سازگاری است. چهار روش برای نمایش میزان سرعت یک کارت حافظه وجود دارد و استفاده از همه آنها توسط تولیدکنندگان غیرمعمول نیست.

کلاس سرعت (Speed Class)
کلاس سرعت سرعت نوشتن حداقلی یک کارت حافظه را بر مبنای مگابایت در ثانیه نشان می دهد. چهار کلاس سرعت متفاوت وجود دارند:
کلاس ۲: حداقل ۲ مگابایت در ثانیه
کلاس ۴: حداقل ۴ مگابایت در ثانیه
کلاس ۶: حداقل ۶ مگابایت در ثانیه
کلاس ۱۰: حداقل ۱۰ مگابایت در ثانیه

نمایش سطح عملکرد پایه به کاربر در تشخیص این که یک کارت حافظه برای انجام کاری که مد نظر دارد مناسب است یا خیر کمک می کند اما به دلیل آن که اشاره ای به حداکثر سرعت نمی شود از نظر فنی این امکان وجود دارد که کارت کلاس ۲ سریع‌تر از یک کارت کلاس ۶ باشد. کارت های کلاس ۱۰ باید به طور قابل توجهی سریع‌تر باشند زیرا از سرعت باس ۲۵ مگابایت در ثانیه در مقایسه با ۱۲٫۵ مگابایت در ثانیه کلاس ۲ تا کلاس ۶ بهره می برند.

کلاس سرعت یواچ‌اس (UHS Speed Class)

کلاس سرعت یواچ‌اس حداقل سرعت نوشتن برای یک کارت میکرواس‌دی که از سرعت باس UHS-I و UHS-II پشتیبانی می کند را نشان می دهد. دو کلاس سرعت یواچ‌اس شامل موارد زیر می شوند:

یو۱ (U1): حداقل ۱۰ مگابایت در ثانیه
یو۳ (U3): حداقل ۳۰ مگابایت در ثانیه

سرعت ارزیابی شده

برخی تولیدکنندگان کارت های حافظه به حداکثر سرعت برای محصولات خود نیز اشاره می کنند. این سرعت ها بر مبنای مگابایت در ثانیه نشان داده می شوند و به کاربر در انتخاب سریع‌ترین کارت حافظه کمک می کنند. این سرعت ها بر پایه آزمایش های تولیدکننده ارائه می شوند و ممکن است عملکرد ضعیف‌تری را در دنیای واقعی شاهد باشید.

در عمل، عوامل خارجی دیگری نیز وجود دارند که بر سرعت های خواندن و نوشتن تاثیرگذار خواهند بود. به عنوان مثال، اگر در حال کپی اطلاعات روی رایانه شخصی خود باشید مشخصات این دستگاه و حتی کابل یواس‌بی مورد استفاده می توانند بر سرعت تاثیرگذار باشند.

سرعت نسبی

روش دیگری که تولیدکنندگان کارت های حافظه سرعت محصولات خود را نشان می دهند بازگشتی به روزگار دیسک فشرده یا سی‌دی است. نرخ انتقال اصلی برای سی‌دی ها ۱۵۰ کیلوبایت در ثانیه بود. با پیشرفت درایوها نشان های ۲x، ۴x، ۱۶x و بیشتر نیز شکل گرفتند که میزان سرعت بیشتر از ۱۵۰ کیلوبایت در ثانیه را مشخص می کردند.

کارت های حافظه میکرواس‌دی نیز به این روش نشان دار می شوند. هنگامی که سرعت یک کارت حافظه به صورت ۱۰۰x نشان داده می شود به معنای ۱۰۰ ضربدر ۱۵۰ کیلوبایت در ثانیه است که ۱۵ مگابایت در ثانیه می شود. این سرعت بار دیگر تحت شرایط مطلوب آزمایشگاهی بوده و در دنیای واقعی ممکن است تغییر کند.

۳٫ انتخاب کارت حافظه اشتباه برای وظیفه مورد نظر
هنگامی که یک کارت حافظه میکرواس‌دی خریداری می کنید انتخاب گزینه درست برای کاری که مد نظر دارید بسیار مهم است. این به معنای یافتن کارت حافظه با ظرفیت و سرعت کافی و نه لزوما پرظرفیت‌ترین و سریع‌ترین کارت حافظه موجود است. کارت های حافظه ظرفیت بالا UHS-II U3 اغلب دارای برچسب قیمت قابل توجهی هستند و ممکن است هیچ گاه از حداکثر توانایی آنها نیز استفاده نکنید.

اگر قصد دارید برای افزایش ظرفیت حافظه ذخیره سازی تلفن همراه خود یک کارت حافظه خریداری کنید انتخاب گزینه هایی با ظرفیت بالا منطقی هستند. از آن جایی که قصد ندارید به طور مکرر عملیات انتقال فایل را انجام دهید سرعت در این زمینه اولویت اصلی نخواهد بود. یک استثنا در این زمینه می تواند فیلمبرداری ۴K باشد. اگر تلفن هوشمند جدیدی دارید که از این قابلیت پشتیبانی می کند ظرفیت زیاد و سرعت بالا الزامی هستند.

پاناسونیک کارت حافظه UHS Speed Class 3 (U3) را برای فیلمبرداری ۴K پیشنهاد می دهد. برای فیلمبرداری فول اچ‌دی کارت های حافظه کلاس ۱۰ یا کلاس ۶ پیشنهاد شده اند. اگر سرعت نوشتن کارت حافظه بسیار پایین باشد افت فریم در فیلمبرداری را به همراه دارد.

برای عکاسی، برخی از کاربران ترجیح می دهند چند کارت حافظه کوچکتر داشته باشند تا این که یک کارت حافظه با ظرفیت زیاد خریداری کنند. بر همین اساس، خطر از دست دادن تمامی عکس ها در نتیجه خرابی کارت حافظه به حداقل می رسد. اگر با فرمت RAW عکسبرداری می کنید هر فایل ممکن است تا ۲۰ مگابایت حجم داشته باشد و از این رو استفاده از کارت هایی با سرعت های U1 یا U3 منطقی خواهد بود.

۴٫ خرید کارت های حافظه تقلبی
پرهیز از خرید کارت های حافظه تقلبی حقیقتی آشکار است اما به واسطه قیمت هایی پایین‌تر ممکن است کاربران به خرید آنها ترغیب شوند.

۵٫ خرید کارت های حافظه از برندهای نامعتبر و ارزان
همه ما با کارت های حافظه و حافظه های فلشی مواجه شده ایم که بدون دلیل خاصی از کار افتاده اند. در شرایط که به طور کلی قابلیت اطمینان عنصری فوق العاده است اما خراب شدن کارت های میکرواس‌دی غیر معمول نیست و در این شرایط داده های کاربر نیز از دست می روند.

برای فاصله گرفتن هرچه بیشتر از این شرایط خرید کارت های حافظه تولید شده توسط شرکت های مطرح و شناخته شده همواره بهتر از خرید کارت هایی با برندهای ناشناخته و ارزان قیمت است. شما می توانید انتظار عملکرد بهتر، سطح اطمینان بالاتر و دوام بیشتر را از کارت هایی که در برابر شوک، آب و حتی پرتو اکس فرودگاه محافظت شده اند، داشته باشید. همچنین، از مزایایی مانند گارانتی و خدمات پس از فروش مادام العمر و دسترسی به نرم افزارهای بازیابی داده بهره‌مند خواهید شد.

منبع : عصرایران

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  مقاله آشنایی با کتاب دیجیتال (کتاب الکترونیکی)

  شناخت محتوای کتاب دیجیتال با وجود شباهت های بسیاری که میان شناخت کتاب های فیزیکی و محتوای کتاب دیجیتال در زنجیره کتاب هست، بر سر الگوهای جدید تجاری و کانال های جدید تحویل کتاب چالش وجود دارد. گفتنی است که شناخت استانداردهای محصولات دیجیتال […]

  ترفند جلوگیری از ویروسی شدن فلش

  ترفند جلوگیری از ویروسی شدن فلش/ ترفند جلوگیری از ویروسی شدن فلش/ روش اول بطور خلاصه در این روش می‌خواهیم مقدار فضای خالی موجود در فلش را با یک فایل ساختگی یا Dummy پر کنیم تا هیچ فایلی نتواند درون فلش ذخیره و ایجاد […]

  ترفند استفاده از بیشترین فضای آیفون

  ترفند استفاده از بیشترین فضای آیفون/ ترفند استفاده از بیشترین فضای آیفون/ همانطور که می دانید، بدی آیفون اینست که هر مقدار فضای برای آن بخرید تا آخر باید همان را داشته باشید و مثل گوشی های دیگر قابلیت استفاده از کارت حافظه را […]

  با صفحه کلیدهای آینده در هوا تایپ کنید

  با صفحه کلیدهای آینده در هوا تایپ کنید/ با صفحه کلیدهای آینده در هوا تایپ کنید/ در نمایشگاه کنفرانس عوامل انسانی در محاسباتی انسانی که از ششم تا سیزدهم اردیبهشت در تورنتو کانادا در حال برگزاری است، شرکت های مختلفی از سراسر جهان، نمونه […]

  چگونه قلبتان رمز عبور جدید است ؟

  چگونه قلبتان رمز عبور جدید است ؟ چگونه قلبتان رمز عبور جدید است ؟ رو نمایی از نسل جدید آیفون که به فناوری تشخیص چهره مجهز است،‌ استفاده از فناوری امنیت بیومتریک را باری دیگر به مرکز توجه متخصصان تبدیل کرده است. گروهی از […]

  نرم افزار آموزش زبان اندروید دلفین

  ✅ بهترین راهکار برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت کامل و جذاب می تواند خواندن کتاب های داستان انگلیسی باشد. حتما همه شما عزیزان با کتاب داستان Steps to Understanding آشنایی دارید. این کتاب داستان دارای داستان های کوتاهی در قالب ۴ سطح آموزشی […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.

دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد