نوار
تبلیغاتجستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلانوار


نیازی نیست که آدم تازه‌ای شوید، تنها باید هنگام برخورد با دیگران، رویکردها و قابلیت‌های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که الگوهای رفتاری ما در طی سالیان درازی شکل گرفته‌اند و تغییر دادن آنها نیازمند زمان است.
کتاب صوتی " روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی" اثر " دان گابور" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.

دانلود کتاب صوتی" روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی " از اینجا


۸تیم کاری موفق در دنیا، از گوگل تا مجله‌ تایم

۸تیم کاری موفق در دنیا، از گوگل تا مجله‌ تایم
امتیاز به این مطلب!

600 views

بازدید


 


8 تیم کاری موفق در دنیا، از گوگل تا مجله‌ تایم

 

 تعدادی از بزرگ‌ترین شرکت‌هایی که توانسته‌اند جریان‌ساز شوند و مسیر صنعت خاصی را تغییر دهند، نتیجه‌ی تلاش گروهی از افراد بوده‌اند که متوجه شده‌اند استعداد به تنهایی نمی‌تواند عامل پیروزکننده‌ی آنها باشد.
 مایکل جردن، اسطوره‌ی بسکتبال دنیا، در جمله‌ی معروفی می‌گوید: استعداد باعث برنده شدن در یک بازی می‌شود، اما کار تیمی جام قهرمانی را نصیب شما می‌کند.

 

کار تیمی عامل موفقیت بسیاری از کسب‌وکارها بوده و هست. تعدادی از بزرگ‌ترین شرکت‌هایی که توانسته‌اند جریان‌ساز شوند و مسیر صنعت خاصی را تغییر دهند، نتیجه‌ی تلاش گروهی از افراد بوده‌اند که متوجه شده‌اند استعداد به تنهایی نمی‌تواند عامل پیروزکننده‌ی آنها باشد. در ادامه به همراه شما همراهان همیشگی، تعدادی از موفق‌ترین کسب‌وکارها را که توسط یک تیم کاری به وجود آمده‌اند و در راه رسیدن به موفقیت توسط این تیم مدیریت شده‌اند، بررسی می کنیم. خواندن تاریخچه‌ی این تیم‌های موفق می‌تواند روش بسیار خوبی برای الگوبرداری آگاهانه برای تیم‌های کاری در کشورمان باشد.

 تعدادی از بزرگ‌ترین شرکت‌هایی که توانسته‌اند جریان‌ساز شوند و مسیر صنعت خاصی را تغییر دهند، نتیجه‌ی تلاش گروهی از افراد بوده‌اند که متوجه شده‌اند استعداد به تنهایی نمی‌تواند عامل پیروزکننده‌ی آنها باشد.
مجله درگی: مایکل جردن، اسطوره‌ی بسکتبال دنیا، در جمله‌ی معروفی می‌گوید: استعداد باعث برنده شدن در یک بازی می‌شود، اما کار تیمی جام قهرمانی را نصیب شما می‌کند.

کار تیمی عامل موفقیت بسیاری از کسب‌وکارها بوده و هست. تعدادی از بزرگ‌ترین شرکت‌هایی که توانسته‌اند جریان‌ساز شوند و مسیر صنعت خاصی را تغییر دهند، نتیجه‌ی تلاش گروهی از افراد بوده‌اند که متوجه شده‌اند استعداد به تنهایی نمی‌تواند عامل پیروزکننده‌ی آنها باشد. در ادامه به همراه شما همراهان همیشگی، تعدادی از موفق‌ترین کسب‌وکارها را که توسط یک تیم کاری به وجود آمده‌اند و در راه رسیدن به موفقیت توسط این تیم مدیریت شده‌اند، بررسی می کنیم. خواندن تاریخچه‌ی این تیم‌های موفق می‌تواند روش بسیار خوبی برای الگوبرداری آگاهانه برای تیم‌های کاری در کشورمان باشد.

 

کمپانی جنرال موتورز

بنیان‌گذاران: ویلیام دورانت، چارلز استوارت مات

یکی از بزرگترین خودروسازان جهان کار خود را کمی بیش از یک قرن پیش با نام تجاری بیوک آغاز کرد. از قضا، دورانت، تولید‌کننده‌ی پیشروی کالسکه‌های اسبی در آن زمان که بسیار به ایمنی اتومبیل‌های اولیه شک داشت اما به بازار بالقوه برای مدل های پیشرفته‌تر بسیار خوشبین بود، سرمایه‌گذاری بزرگی را در این بازار انجام داد. در سال ۱۹۱۰، جنرال موتورز اولدزموبیل، کادیلاک و شورلت را تولید کرد و به موفقیتی دست یافت که تا سال ۲۰۰۸ برای ۷۰ سال در بازار فروش خودرو پیشرو بود.

مجله‌ی تایم

بنیان‌گذاران: هنری لوس، برایتون هیدن

همکلاسی‌های دانشگاه وییل، لوس و هیدن، در سال ۱۹۲۲ از شغل خود در اخبار بالتیمور استفاء دادند تا مجله تایم را راه‌اندازی کنند، اولین مجله‌ای که خانه‌ی‌ نزدیک به ۱۳۰ مجله مختلف شد، از مد تا فرهنگ پاپ و ورزش. لوس تا زمان بازنشستگی‌اش در سال ۱۹۶۴ سردبیر ارشد تمام مجله‌های تایم بود. هیدن در سن ۳۱سالگی درگذشت. لوس در مورد همکاری خود را با هیدن گفت: "با وجود تفاوت زیاد در خلق و خو و حتی سلیقه ما باید باهم کار می‌کردیم، ما یک سازمان بودیم. در زندگی و در کار همه‌چیز ما با هم یکی بود."

گوگل

بنیان‌گذاران: لری پیج، سرجی برین

گوگل همچنان عنصر اصلی افسانه‌ی دره سیلیکون می‌باشد، پیج و برین دانشجویان دوره‌ی دکتری دانشگاه استنفورد در یک اتاق خوابگاه این غول فناوری را ایجاد کردند، این کمپانی بیش از ۳۰۰۰۰ کارمند دارد و از تبلیغات آنلاین برای تبلیغ کالای بسیار مختلف و متفاوت استفاده می‌کند که سهم بزرگی از درآمد آن را ایجاد می‌کند. این زوج، اریک اشمیت را به عنوان مدیر اجرایی شرکت انتخاب کردند(که در حال حاضر رئیس است) اما در سال ۲۰۱۱ پیج مدیر ارشد اجرایی شرکت شد، برین نیز آزمایشگاه تحقیقات آینده گوگل ایکس را در دست دارد.

مایکروسافت

بنیان‌گذاران: بیل گیتس، پاول الن

مسلماً استفاده از کامپیوترهای شخصی بدون وجود بیل گیتس و پاول الن دوستان دوران نوجوانی که در سال ۱۹۷۵ پس از نوشتن یک زبان برنامه نویسی برای آلتر۸۸۰۰ شرکت مایکروسافت را تاسیس کردند، به صورتی که امروز هست، نبود. اگر چه آلن هشت سال بعد گیتس را ترک کرد اما کار آنها با هم نرم‌افزارهای مهمی مانند ویندوز را که تا به امروز سیستم عامل غالب می‌باشد، بوجود آورد. آلن همچنان از طریق سرمایه‌گذاری در شرکت وولکان کپیتال در تکنولوژی حضور دارد. گیتس نیز موسسه‌ی بیل و ملیندا را تأسیس کرد و با وارن بافت برای گسترش بشردوستی کار می‌کند، او در اوایل سال جاری گفت که کار خود در شرکت مایکروسافت را به درخواست مدیرارشد اجرایی آن ساتیا نادل گسترده‌تر خواهد کرد.

پی‌پل (PayPal)

بنیان‌گذاران: الن ماسک، پیتر تیل، مکس لوکین، لوک نوزک و کن هووری

ماسک، تیل، لوکین، نوزک و هووری در سال ۱۹۹۸خدمات پرداخت مبتنی بر اینترنت را راه‌اندازی کردند که با استقبال کاربران سایت ای‌بی از این روش، به سرعت گسترش یافت. جای تعجب ندارد که ای‌بی در بدو راه‌اندازی ۱٫۵ میلیارد دلار بدست آورد و سریع‌ترین رشد را در کسب‌وکارهای شرکت داشت که نشان می‌دهد ایده‌ی عاقلانه‌ای بوده است. دلیلی وجود دارد که پی‌پل در روزهای آغازین خود نام مافیای پی‌پل نام گرفت: ماسک شرکت از هم گسیخته ماشین‌های الکترونیکی تسلا را اداره می‌کند، در حالی که تیل تا حد زیادی به یک سرمایه گذار در راه‌اندازی کسب‌و‌کار تبدیل شده است که در کسب‌وکارهای بزرگی سرمایه‌گذاری می‌کند.

سان میکروسیستمز

بنیان‌گذاران: وایند کاسلا، اسکات مک نیلی، اندی بکتالشیم و بیل جوی

این شرکت که نام آن از شبکه‌ی دانشگاه استنفورد گرفته شده است، در دهه‌ی ۱۹۹۰ تبدیل به غول ایستگاه‌های کاری کامپیوتری شد، تا آنجایی که شعار "ما نقطه‌ی انتهایی در دات‌کام هستیم" را برای خود برگزید. اما پایان رونق داتکام به معنای پایان بسیاری از کسب‌و‌کارهایی بود که بر فناوری‌های سان میکروسیستمز تکیه داشتند. در نهایت این شرکت توسط اوراکل با قیمتی نزدیک به ۳/۷میلیارد خریداری شد و موسسان آن که همه در فناوری نام‌هایی شناخته‌شده بودند کسب‌و‌کارهای موفق دیگری را شروع کردند. کاسلا در شرکت کلاینر پرکینز شریک ضامن شد و بعدها شرکت سرمایه‌گذاری کاسلا را تاسیس کرد. جوی و بکتالشیم سرمایه گذاران موفقی هستند (بکتالشیم یکی از اولین شریک‌های گوگل بود) و مک نیلی به همراه ویین شرکت آمارگیری رسانه‌های اجتماعی را تاسیس کردند.

نت اسکیپ

بنیان‌گذاران: مارک اندرسن، جیمز اچ.کلارک

تجربه‌ی مدرن گشت‌و‌گذار در وب را مدیون اندرسن و کلارک هستیم. آنها در سال ۱۹۹۴، موزائیک نت اسکیپ یا هدایت‌گر نت اسکیپ، اولین مرورگر اینترنتی را که به طور گسترده توزیع شد، منتشر کردند. نت اسکیپ در سال ۱۹۹۹ توسط ای او ال به قیمت۱۰ میلیارد دلار خریداری شد. کلارک شرکت هلسی‌ان را تاسیس کرد که بعدها با وب‌ام‌دی ادغام شدند، او همچنین ستاره کتاب مایکل لوئیس به نام یک چیز خیلی خیلی جدید، کتابی در مورد دره سیلیکون، می‌باشد. اندرسون یکی از بنیانگذاران اندرسون هوروویتس و یکی از پرطرفدارترین مشاورین در دره سیلیکون می‌باشد.

یوبای‌سافت

بنیان‌گذاران: ایو گولیمات، کلود گولیمات، مایکل گولیمات، جرارد گولیمات . کریستین گولیمات

در سال ۱۹۸۶، برادران گولیمات شرکت نشر بازی‌های ویدئویی خود را از یک روستای کوچک در فرانسه تاسیس کردند. امضای قرارداد با توزیع‌کنندگانی مانند الکترونیک آرتس، یوبای‌سافت را به سرعت به خارج از مرزهای کشورش در ایالات متحده و بریتانیا گسترش داد. در حال حاضر یوبای‌سافت۲۹ استودیو در ۱۹ کشور در سرتاسر جهان دارد و پس از اکتیویژن بلیزارد و الکترونیک آرتس سومین ناشر مستقل بازی‌ در جهان می‌باشد. این شرکت صاحب نام‌های تجاری معروفی مثل جاست دنس، پرینس آو پرشیا(شاهزاده ایرانی) و اسسینز کرید می‌باشد. تمام پنج برادر به صورت روزانه با یوبای‌سافت در ارتباط هستند. به عنوان مثال، ایو مدیر عامل و کلود نایب رییس می‌باشد.

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  حقایق خطر پذیری

  خطر پذیری/ ریسک‌ کردن دلهره‌آور است، خواه در بازی دوستانه‌ی پوکر، خواه وقتی تصمیم‌ می‌گیرید شغل اصلی‌تان را برای شروع ایده‌ی تجاری‌تان رها کنید. اغلبِ افراد از ریسک‌ کردن دوری می‌کنند. تنها دلیلش هم این است که سکون راحت‌تر از حرکت است.

  دلایل عدم تمرکز شغلی در محیط کاری

  دلایل عدم تمرکز شغلی/ برای کارآفرینان پرمشغله هیچ‌چیز آزاردهنده‌تر از این نیست که با وجود وقت کافی و شرایط مناسب برای کارکردن، نتوانند بر کاری که انجام می‌دهند تمرکز کنند. این حالت برای افراد بسیاری ایجاد می‌شود. تحقیقات یک محقق کانادایی به نام جاناتان […]

  کتاب های موفقیت _ کتاب استور

  کتاب هایی که باعث موفقیت شما می شوند در دنیایی که تکنولوژی در حال پیشرفته و مردم روز به روز به سمت دنیای مجازی کشیده می شن یک چیز خیلی کمتر جای خودش رو به تکنولوژی داده و اونم کتابه. البته این بدان معنا […]

  معجزه زبان خوش

  معجزه زبان خوش/ انسان موجودی اجتماعی است و علاقه مند به این که مورد پذیرش دیگران قرار بگیرد. نعمتی که خدا به انسان عطا فرموده تا به وسیله آن بتواند در میان جمع پذیرفته شود نعمت سخن گفتن است.

  چرا پول و ثروت را به خود جذب نمی‌کنیم؟

  گاهی تعجب می کنیم که چرا پول و ثروت را به خود جذب نمی کنیم؟، در حالی که هرکاری که لازم بوده، انجام داده ایم. برای جذب پول چه چیزی تاثیر بیشتری دارد؟ به گزارش مرکز تحقیق و توسعه نامی نقش؛ من بیش از […]

  نکاتی کوچک در زندگی که آنها را فراموش کرده ایم

  زندگی همان اندازه که از اتفاقات بزرگ تشکیل شده ، نکته های کوچک هم دارد. نکته هایی که شاید همه ما آنها را بدانیم اما خوب، گاهی فراموش می کنیم. سرشاری زندگی از همین نکات کوچک است که گاهی پیش درآمد اتفاقات بزرگ و […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.

دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد