نوار
تبلیغات


جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلانوار


نیازی نیست که آدم تازه‌ای شوید، تنها باید هنگام برخورد با دیگران، رویکردها و قابلیت‌های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که الگوهای رفتاری ما در طی سالیان درازی شکل گرفته‌اند و تغییر دادن آنها نیازمند زمان است.
کتاب صوتی " روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی" اثر " دان گابور" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.

دانلود کتاب صوتی" روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی " از اینجا


نزول شاخصهای بورس و چند نکته

نزول شاخصهای بورس و چند نکته
امتیاز به این مطلب!

1,273 views

بازدید


 

 دلایل نزول شاخص بورس

 

 

درخصوص نزول شاخصهای بورس در این گونه موارد نکات زیر قابل ذکر است:

۱ ) بورس سالم بورسی است که از تمامی تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی چه در بعد داخلی و چه در بعد خارجی تأثیر پذیرفته و بازتاب دهنده رفتار سرمایه گذاران درخصوص تحولات فوق باشد. بورس ۱۲۰ میلیارد دلاری تهران نیز از این امر مستثنا نیست.


۲ ) نکته مهم در این فرآیند آن است که معمولاً هنگام انتشار اخبار منفی لایه اول فروشندگان شامل سرمایه گذاران حقیقی ریسک گریز هستند. سرمایه گذارانی که از اخبار منفی تأثیر بیشتری گرفته و به سرعت مایل به خروج از بازار هستند. اما لایه های بعدی فروشندگان لزوماً اشخاص حقیقی و حقوقی نیستند که از ترس و برای فرار می فروشند. لایه های بعدی فروشندگان، سهامداران حقیقی و حقوقی هستند که به دلیل پایین آمدن قیمت سهم شان و صرفاً برای خرید همین سهام در قیمتهای پایین تر و کسب سود از این فرآیند، اقدام به فروش می کنند.
۳ ) در این مواقع آنچه مهم است، آن است که مدیران بازار و مدیران ارشد اقتصادی کشور با درک درست از عمق نزول و تشخیص لایه های فروشنده و انگیزه آنها نسبت به ایجاد تقاضای واقعی در طرف دیگر اقدام کنند. در بازارهای پیشرفته مالی مانند آمریکا نیز شاهد بودیم با دادن وام به بانکها و شرکتهای سرمایه گذاری توسط بانک مرکزی و دولت به سرعت نزول شاخصها را کنترل کردند.
۴ ) اگر در روزهای اول انتشار اخبار منفی نسبت به تحریک طرف تقاضا توسط سرمایه گذاران نهادی و عمومی اقدام نشود، به دلیل سیل آسا بودن صفهای فروش و حجم زیاد عرضه سهام در روزها و ساعات بعدی امکان بالا بردن طرف تقاضا و غلبه صفهای خرید بر صفهای فروش بسیار سخت می شود.
۵ ) در همین مورد اخیر در دوشنبه هفته گذشته با ۵۰ میلیارد تومان می شد کل صفهای فروش را جمع کرده و بازار را مثبت کرد. اما با گذشت زمان برای جمع کردن و مثبت کردن کل بازار رقمهای چند صد میلیارد تومانی نیاز بود.
۶ ) هر چه بورسی از لحاظ ارزش بازار بزرگتر میشود و هرچه تعداد سهام شناور آزاد در آن بورس بیشتر شده و تعداد سرمایه گذاران نهادی و فردی نیز بیشتر می شود و دسترسی این سرمایه گذاران به بازار نیز سریعتر و بهتر می شود، در مواقع انتشار اخبار منفی یا مثبت هجوم آنها برای فروش یا خرید نیز بیشتر می شود. در این حالت اصطلاحاً می گویم بازار مبتنی بر سفارش ( order driven market ) شده است. بدیهی است در بازارهای مبتنی بر سفارش های لحظه ای نوسانهای بیشتر و وسیع تر خواهد بود.
۷ ) وجود بازارگردانها، متخصصان سهام، تامین کنندگان نقدینگی که معمولاً سعی می کنند بر خلاف جریان بازار عمل کرده و بازار را مبتنی بر مظنه ( quote driven market ) کرده و همچنین تدبیر مدیران ارشد اقتصادی برای تحریک به موقع طرف تقاضا یا عرضه تنها راه کنترل بازار در هنگام هیجانهای این چنینی خواهد بود.
۸ ) تجربه اینجانب حکایت می کند: سرمایه گذاران فردی و نهادی که در این گونه مواقع خویشتن داده بود و در قیمتهای کاهش یافته اقدام به خرید می کنند و بلند مدت تر و صبورانه تر از لایه های اولیه فکر می کنند، برنده بازار بوده و پس از اتمام بحران و کنترل بازار برنده این میدان خواهند بود. نکته ای که در روزهای اخیر نیز به عینه مجدداً شاهد آن بودیم و تکرار شد.
۹ ) بهترین ابزاری که در سالهای اخیر برای سرمایه گذاری در بورسهای موجود در کشور برای مردم عادی و سهامداران خرد تعریف و راه اندازی شده است، صندوقهای سرمایه گذاری مشترک هستند. سرمایه گذاری در این صندوقها و وجود تعداد معتنابهی از این صندوقها در بورس باعث رونق مضاعف و مدیریت تخصصی تر داراییهای مردم در بازارهای مالی خواهد بود.

 

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  آیا یورو جایگزین دلار خواهد شد ؟

  یورو یا دلار کدامیک ؟ یورو/ اولین زمزمه از تغییر ارز مبنای گزارشگری بهمن‌ماه سال گذشته از سوی رئیس‌کل بانک مرکزی مطرح شد. در سال‌های اخیر به‌واسطه تحریم‌های دلاری که به اقتصاد ایران تحمیل شده، وزن مبادلات بین‌المللی از دلارمحوری به سمت سایر ارز‌های […]

  آموزش مفاهیم مالی به بچه ها

  آموزش مفاهیم مالی/ یاد دادن مسائل مالی، اهمیت کار کردن، اهمیت درآمد داشتن و پس انداز به بچه‌ها می‌تواند آینده‌ی آن‌ها را زیر و رو کند. برای آموزش این موارد می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید.

  موسسات مالی چگونه بوجود آمدند؟

  موسسات مالی چگونه بوجود آمدند؟ موسسات مالی چگونه بوجود آمدند؟ هرچند بانکها در بسیاری از کشورها در حوزه تأمین مالی خرد نیز سلطه خود را حفظ نموده اند، اما مؤسسات پولی غیربانکی نظیر تعاونی های اعتبار، ارائه کنندگان مهم خدمات اعتباری خرد هستند.

  از مناقصه یا مزایده چه می دانید ؟

  از مناقصه یا مزایده چه می دانید ؟ از مناقصه یا مزایده چه می دانید ؟ حسن‌ روش‌های مناقصه و مزایده، آن است که از طریق این رقابت می‌توان به بهترین گزینه‌ها دست یافت؛ هم‌چنین رعایت اصل برابری افراد در این‌گونه قراردادها رعایت می […]

  آیا واردات کالاهای مشابه داخلی حرام است ؟

  آیا واردات کالاهای مشابه داخلی حرام است ؟ آیا واردات کالاهای مشابه داخلی حرام است ؟ سال گذشته (۹۵) بود که رهبر معظم انقلاب از تولید ملی به عنوان امری مقدس و با ارزش یاد کردند و همه‌ی آحاد و اقشار مردم را به […]

  برگزیت و رشد اقتصادی انگلستان

  برگزیت و رشد اقتصادی انگلستان/ برگزیت و رشد اقتصادی انگلستان/ برگزیت و به دنبال آن عدم قطعیت سیاسی در انگلستان، مصرف‌کننده‌ها، کسب‌وکارها و سیاست‌گذاران اقتصادی را با چالش‌های فراوانی مواجه کرده است. آنچه در حال حاضر هم برای مردم و هم بانک مرکزی اهمیت […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.

دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد