رایابوکتبلیغات


جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلانوار


چگونه در زندگی افراد موردعلاقه خود را تحت تأثیر قرار دهیم؟
کتاب صوتی "چگونه هر کسی را دوست خود کنیم؟" اثر "دیل کارنگی" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.
همین حالا کتاب صوتی "چگونه هر کسی را دوست خود کنیم؟" را از کلید زیر دانلود کنید.

دانلود کتاب از اینجا


صادرات خاویار

صادرات خاویار
امتیاز به این مطلب!

345 views

بازدید


تجارت جهانی خاویار بالغ بر ۳۶۶ میلیون دلار است که سهم کشورمان از این میزان صادرات جهانی خاویار در حدود ۱۳ میلیون دلار است که پس از اعمال محدودیت ها روند کاهش را طی می کند
بر اساس آمار اعلام شده از سوی بخش آمار سازمان ملل متحد، کشورمان با مجموع صادراتی بالغ بر ۹۲ میلیون دلار خاویار در سال های ۲۰۰۴- ۲۰۰۱ یکی از عمده ترین کشورهای صادر کننده خاویار جهان محسوب می شود.
ایران در میان کشورهای چین، کره، آلمان و دانمارک پس از چین رتبه دوم را دارا بوده است. اما بعد از سال ۲۰۰۴ صادرات خاویار کشورمان به دلیل برقراری سیستم سهمیه بندی صادرات خاویار دریای خزر از سوی کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های کمیاب، روند نزولی یافت.
بر اساس آمار، صادرات خاویار ایران پس از برقراری سیستم سهمیه بندی و سپس ممنوعیت آن تجارت خاویار ۳۷ درصد کاهش یافت و به ۳/۱۳ میلیون دلار رسید.
این در حالی است که تا پیش از این حدود ۷۳ درصد خاویار ایران به کشورهای اروپایی شامل آلمان، فرانسه و اسپانیا انجام پذیرفته است.
کشورهای عمده وارد کننده خاویار از ایران شامل آلمان، فرانسه، اسپانیا، ژاپن و امارات است و در این میان در سال ۸۳ آلمان ۴۳ درصد، فرانسه ۱۷ درصد، اسپانیا ۷/۱۲ درصد، ژاپن ۱۰ درصد و امارات نیز ۸/۹ درصد از بازار خاویار ایران سهم داشته اند.
در عین حال در یک نگاه کلی به آمار جهانی خاویار، خاویار در سال ۲۰۰۵ بیانگر آن است که چین با صادارتی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار خاویار ۴/۲۷ درصد از سهم بازار جهانی این محصول را به خود اختصاص می دهد و پس از آن نیز کره با صادرات بیش از ۵۶ میلیون دلار سهم ۵/۱۵ درصدی و آلمان با ۲۷ میلیون دلار صادارت سهم ۵/۷ درصدی، بلاروس با ۲۴ میلیون دلار سهم ۷/۶ درصدی، سوئد با ۱۸ میلیون دلار صادرات، سهم پنج درصدی از بازار جهانی خاویار را به خود اختصاص داده اند.
این در حالی است که با وجود تجارت جهانی بالغ بر ۳۶۶ میلیون دلاری خاویار کشورمان در سال ۲۰۰۵ از ردیف کشورهای برتر صادرکننده خاویار حذف شده است. البته عمده صادرات کشورمان مربوط به خاویار است و بدل خاویار (تخم استحصال شده از سایر ماهی ها بجز ماهی استرژن یا خاویاری است مثل ماهی های تن، آزاد، اردک ماهی و …) سهم ناچیزی در صادرات ایران دارد این در حالی است که کشورهایی نظیر چین و کره درصد بزرگی از صادراتشان تحت عنوان بدل خاویار انجام می شود.
از سوی دیگر نگاهی به آمار واردات جهانی خاویار در سال ۲۰۰۶ نیز بیان می کند که کره جنوبی با حدود ۵۷ میلیون دلار واردات و با اختصاص ۴/۱۸ درصد سهم ارزشی از کل واردات جهانی در سال ۲۰۰۵ به عنوان مهمترین کشور وارد کننده خاویار و بدل خاویار به شمار می رود.
پس از کره جنوبی، کشورهای ژاپن ۵۲ میلیون دلار، آلمان ۴۷ میلیون دلار، فرانسه ۳۶ میلیون دلار، آمریکا ۱۸ میلیون دلار به ترتیب رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده و از عمده ترین متقاضیان خرید این محصول در جهان محسوب می شوند.
دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  از مناقصه یا مزایده چه می دانید ؟

  از مناقصه یا مزایده چه می دانید ؟ از مناقصه یا مزایده چه می دانید ؟ حسن‌ روش‌های مناقصه و مزایده، آن است که از طریق این رقابت می‌توان به بهترین گزینه‌ها دست یافت؛ هم‌چنین رعایت اصل برابری افراد در این‌گونه قراردادها رعایت می […]

  آیا واردات کالاهای مشابه داخلی حرام است ؟

  آیا واردات کالاهای مشابه داخلی حرام است ؟ آیا واردات کالاهای مشابه داخلی حرام است ؟ سال گذشته (۹۵) بود که رهبر معظم انقلاب از تولید ملی به عنوان امری مقدس و با ارزش یاد کردند و همه‌ی آحاد و اقشار مردم را به […]

  برگزیت و رشد اقتصادی انگلستان

  برگزیت و رشد اقتصادی انگلستان/ برگزیت و رشد اقتصادی انگلستان/ برگزیت و به دنبال آن عدم قطعیت سیاسی در انگلستان، مصرف‌کننده‌ها، کسب‌وکارها و سیاست‌گذاران اقتصادی را با چالش‌های فراوانی مواجه کرده است. آنچه در حال حاضر هم برای مردم و هم بانک مرکزی اهمیت […]

  ماهیت اسناد تجاری در حقوق ایران

  ماهیت اسناد تجاری در حقوق ایران/ ماهیت اسناد تجاری در حقوق ایران/ اسناد تجاری از جمله اسناد رسمی یا عادی به شمار نمی آیند. اسناد تجاری در حقوق تجارت ما مفهوم دوگانه ای دارند در مفهوم اعم و وسیع کلمه سند تجاری شامل هر […]

  تولید خودرو در دست مافیای قدرت و ثروت

  تولید خودرو در دست مافیای قدرت و ثروت/  گفت‌وگو با محمد علی مددی محمد علی مددی، نماینده مردم میانه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مدعی است «مافیای قدرت و ثروت در تولید و قیمت گذاری خودرو دست دارد و این مافیا حتی به وزیر […]

  تفاوت ربا و بهره بانکی

  تفاوت ربا و بهره بانکی : آقاى موسى غنى‌نژاد در مقاله‌اى تحت عنوان « تفاوت ربا و بهره بانکى‌ » سعى در اثبات این نظریه دارند که دو مقوله یاد شده ماهیتا با یکدیگر متفاوت بوده و ربطى به هم ندارند; تا از این […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.

دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد