خرید اینترنتی کتاب

جستجو در تک بوک با گوگل!


فرادرس!کتاب های صوتی نوار!


همه ما میدانیم که با خواندن کتاب می شود دنیای بهتری اماساخت زندگی شلوغ امروزی کتاب خواندن را برای همه ما سخت کرده است .وقت نداریم، تمرکز نداریم .در یک کلام، زندگیمان شلوغ است .برای همین، نوار کتابهایتان را برایتان می خواند و برای همین، نوار کتاب صوتی منتشر می کند.

معرفی بزرگترین مشاهیر جهان

معرفی بزرگترین مشاهیر جهان
4.5 (90%) 2 votes

208 views

بازدید

اوگادرو (۱۸۵۶-۱۷۷۶)
عمده شهرت این فیزیکدان زائیده قانونی است که در فیزیک بنام قانون اوگادرو معروف است.

ارشمیدس (۵۸۷-۲۱۲)
او منجنیق های شگفت آوری برای دفاع از سرزمین خود اختراع کرده بود که سودمند بود. او توانست سطح و حجم جسم هایی مانند کره، استوانه و مخروط را حساب کند.

ادیسون(۱۹۳۱-۱۸۴۷)
تلگراف، فونوگراف، میکروفون، چراغ برق و لاستیک مصنوعی از اختراعات اوست. این مخترع بزرگ از ناشنوایی رنج می برد. ادیسون دوبار ازدواج کرد و پنج فرزند داشت که یکی از آنها حاکم شهر نیوجرسی شد. تعداد اختراعات او که به ثبت رسیده ۲۵۰۰ می باشد.

اقلیدس
قضیه اقلیدس درباره نامحدود بودن سلسله اعداد اول بدون ترتید از شاهکارهای استدلال ریاضی است. الگوریتم اقلیدس نیز روشی است در ریاضی او ثابت کرد.

ژرژ سیمون اهم
کشف وی در فیزیک به نام قانون اهم معروف است.

انیشتین(۱۹۵۵-۱۸۷۹)
بزرگترین فیزیکدان جهان است. تئوری او درباره نسبیت شهرت عظیم دارد. او در کارهای سیاسی بخصوص مسائل صهیونیست فعالیت داشت و نامه ای به روزولت نوشت و بانی شروع تحقیقات اتمی شد.

فن براون
در سال ۱۹۱۲ بدنیا آمد. او در ۱۸ سالگی موشکی را به ارتفاع ۲۰۰ متری پرتاب کرد و بعد با پایگاه نظامی قرارداد منعقد کرد و در هفتم سپتامبر ۱۹۴۴ موشکی را به هوا پرتاب کردو سپس در مایلند آمریکا شروع به کار کرد و اولین قمر مصنوعی را به فضا پرتاب کرد.

برتوله(۱۸۲۲-۱۷۴۸)
قانون تجزیه مضاعف را که بنام برتوله مشهور است کشف کرد. با ناپلئون به مصر رفت و اکتشافات مهمی بدست آورد. قانون سفید کردن چلوار و تصفیه آب بوسیله زغال و باروت کلرات از کشفیات اوست.

پاسکال(۱۶۶۱-۱۶۲۲)
او در ۱۶ سالگی کتابی درباره مقاطع مخروطی نگاشت و در ۱۸ سالگی موفق به اختراع ماشین شد.

رونتگن(۱۹۲۳-۱۸۴۵)
وی موفق به اخذ مدرک دکترا در رشته فیزیک گردید. مطالعات او بیشتر درباره الکتریسیتهو نور و گرما بود. بالاخره موفق به کشف اشعه ایکس شد.

ژول
وی به مطالعه درباره مغناطیس و الکتریسیته پرداخت و در سال ۱۸۳۸ یک موتور الکتریکی اختراع کرد و در صدد برآمد که میزان جریان الکتریسیته در سیمی را حساب کند و به این طریق توانست قانون مشهوری را به نام قانون ژول بیان کند.

پیر فرما
کتابی در مورد هندسه به نام مکان های سطح و حجم نوشت. متاب دیگری به نام ماگزیموم و مینیموم ها نوشت. فرما را پایه گذار دانش حساب دیفرانسیل و آنالیز می دانند.

کاوندیش(۱۸۱۰-۱۷۳۱)
او در علم شیمی صاحب اکتشافات مهمی شد و سرانجام توانست با عمل ضرب مختصری وزن زمین را معین کند.

کلر دویل(۱۸۸۴-۱۸۱۸)
بسیار از اکتشافات وی درباره عمل حرارت های قوی است که در فلزکاری به کار می رود. او سه فلز کمیاب ره نام های گلو سینیوم، اینتریوم و آلومینیوم را کشف کرد.

مادام کوری(۱۹۳۴-۱۸۶۷)
او به همراه همسرش پیر در سال ۱۹۰۳ موفق به کشف اورانیوم شدند و در سال ۱۸۹۵ موفق به کسب جایزه نوبل شد.

گالیله(۱۶۴۲-۱۵۴۶)
او دریافت که زمین به دور خورشید می چرخد و به همین دلیل واتیکان او را محکوم کرد و به زندان انداخت و در اواخر عمر از نیروی بینایی محروم شد.

گوتنبرگ
او به یال ۱۳۹۸ متولد شد. ماشین چاپ از اختراعات اوست و با ماشین چاپ خود کتاب انجیل را منتشر کرد.

مارکنی
متولد ۱۸۷۵ در فرانسه. او از طریق دولت فرانسه مامور یک انجمن برای تکمیل تلگراف گردید و توانست برای اولین بار تلگرافی را به بولونی آن طرف انگلستان بفرستد.

هوینگس(۱۶۹۵-۱۶۲۹)
وی اولین فردی است که لنگر ساعت و فنر ساعت های جیبی و دستی را اختراع کرد. او برای اولین بار کمربند اطراف زحل را کشف کرد.

نیوتن
او به سال ۱۶۴۲ متولد شد. نیوتن در کمبریج نمونه و مظهر استاد کم حافظه به شمار می رفت. او موفق به کشف جاذبه زمین شد.

جیمز وات(۱۸۱۹-۱۷۳۶)
وی با تکمیل دیگ بخار خدمت عظیم به فیزیک و مکانیک نمود و همچنین با اختراع کندانساتور بخار که به وسیله آن صرفه جویی بسیار زیادی در مصرف سوخت به عمل می آید کمک شایان به استفاده از نیروی بخار نموده است.

هرتز(۱۸۹۴-۱۸۵۷)
او استاد عالی فیزیک فنی بود و در نتیجه کوشش های آو امواج الکتریکی شناخته شد.

رابرت هوک(۱۷۰۳-۱۶۳۵)
قانون هوک که بیان می کند اندازه نسبی تغییر شکل مکانیکی متناسب با تلاش است نتیجه تلاش اوست. او بنیانگذار علم هواشناسی به شمار می رود.

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  شهید قدوسی

  آیت الله شهید علی قدوسی در پنجم رجب سال ۱۳۰۶ خورشیدی در شهرستان نهاوند در یک خانواده روحانی تولد یافت پدر وی مرحوم آیت الله ملا احمد قدوسی بود که از علمای معروف زمان خود و به علم و تقوی شهرت خاصی داشت و […]

  خاطرات چهره های مشهور از تکالیف نوروزی!

  خاطرات چهره های مشهور از تکالیف نوروزی با نزدیک شدن تعطیلات عید غیر از دلشوره هایی که بابت کارهای عقب مانده ی سال به وجود می آید، نگرانی دیگری هم در دل ها سر باز می کند؛ نوشتن تکلیف عید. با وجود آنکه بارها […]

  زندگینامه دنیس دیدرو

  «دنیس دیدرو» در ۵ اکتبر ۱۷۱۳ در«لانگرس» فرانسه چشم به جهان گشود. پدرش در زمینه ساخت و فروش آلات برنده فعالیت داشت و در تجارت مردی موفق بود. «دیدرو» تحصیلات اولیه خود را نزد عالمان فرقه یسوعی طی کرد و در همین دوره بود […]

  زندگینامه شهید دستغیب

       ولادت شهید آیت الله سید عبدالحسین دستغیب در شب عاشورای ۱۲۹۲ شمسی در شهر شیراز ، در یک خانواده روحانی پای به عرصه وجود گذاشت. این تولد مبارک در خانه ای محقر در یکی از کوچه های قدیمی شیراز، کنار بازار مرغ که […]

  شخصیت های علم نجوم

  هرمان جولیوس اوبرت هرمان جولیوس اوبرت (۱۹۸۹-۱۸۹۴) یکی از پیشگامان و تئوریسین‌های بزرگ تاریخ عصر فضا به شمار می‌رود. او به همراه تسیلکوفسکی و گودارد پدران دانش و مهندسی موشک‌های پرتابگر به حساب می‌آیند. اوبرت در جوانی نظرات و تحقیقات خود را به صورت […]

  سرگذشت قطب الدین شیرازی

        محمود بن مسعود بن مصلح به قطب الدین شیرازی دانشمند، طبیب، فیزیک‏دان، ریاضیدان و منجم ایرانی یکی از بزرگترین دانشمند ایرانی، و فیلسوفان صوفی منش بود. وی در ماه صفر ۶۳۴ ه.ق در خاندانی دانشمند متولد شد. پدرش ضیاءالدین مسعود پزشک […]
دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد