خرید اینترنتی کتاب

جستجو در تک بوک با گوگل!


فرادرس!مسابقه چطور


در این مسابقه هیچ کس بازنده نیست!!۵۰ هزار تومان کارت تخفیف هدیه از طرف بامیلو برای همه شرکت‌کنندگان!
۳ آیفون ۷ پلاس برای ۳ نفر + تندیس
۱۵۰ هزار تومان برای ۱۰ نفر + تندیس
فقط ۲ هفته فرصت دارید
برای جزییات بیشتر و اعلام آمادگی برای مسابقه روی بخش زیر یا عکس بالا کلیک کنید.دانلود کتاب زن مظلوم همیشه تاریخ – در ۴ جلد

دانلود کتاب زن مظلوم همیشه تاریخ – در ۴ جلد
4.5 (90%) 2 votes

40,822 views

بازدید

دانلود رایگان کتاب مذهبی زن مظلوم همیشه تاریخ

هر چند در گستره‏ ى طولانى زمان، کتاب‏هاى فراوانى با نگرش‏هاى گوناگون درباره ‏ى زن ، این عطیّه‏ ى الهى و مظلوم همیشه‏ ى تاریخ نوشته شده است، ولى آثار و نوشته‏ هاى موجود ، کم و بیش ، خالى از کاستى و اشکال نیست؛ چرا که فرصت لازم یا شناخت جامعى از زن براى نویسندگان این آثار پدید نیامده است. حتّى گاه برخى چهره‏هاى علمى ـ مذهبى به علّت اهمال و ساده انگارى، پیچیدگى مباحث زن و یا سلیقه ‏هاى فردى و مسلکى، مشکلاتى به ‏بار آورده و پیامى مخالف با مقتضاى عقل و مبانى دین ارایه کرده ‏اند. با این وصف، فرجام کار نویسندگان ـ به اصطلاح ـ روشن فکر یا افراد بیگانه با دانش و فرهنگ اصیل دینى ناگفته پیداست!
بخش نخست، از برخورد زن و مرد در جامعه شروع می‏شود و سخن از پوشش و سکس و عریانى دارد. این بخش در ابتدا آورده شده است؛ زیرا پیش از ورود به جامعه و درون خانه ، پوشش چندانى لازم نیست ، ولى پس از ورود به جامعه و برخورد زن و مرد با یک‏دیگر این بحث پیش می‏آید که باید با چه پوششى و به چه مقدار و با چه کیفیّتى در جامعه ظاهر شد. براى پوشش استدلال میکند و عریانى را مطرح می‏سازد و آن را با دلایل بسیار به چالش می‏کشاند و در نهایت میان پوشش و حجاب تفاوت قائل می‏شود و تنها پوشش و عفاف را تکلیف می‏داند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این کتاب چهار جلدی ۱۲۱۵ صفحه ای بر روی کلید دانلود کتاب کلیک نمایید

این عدم شناخت صحیح و جامع، در طول تاریخ، سبب افراط و تفریط بسیارى در عمل و مباحث مربوط به زن گردیده و به‏طور قهرى نتیجه‏اى جز به بی‏راهه کشیدن زن در جوامع مختلف اسلامى و غیر اسلامى در برنداشته است.

از این رو سعى بر آن رفت تا در زمانى که موضوع زن یکى از مباحث اساسى و حیاتى جوامع گوناگون، به ویژه جامعه‏ى ماست، براى شناخت صحیح و جامع چهره‏ى زن و دفع شبهات و ابهامات موجود از ساحت شخصیّت زن و دین مقدّس اسلام، از میان صدها اثر ارزنده‏ى استاد فرزانه، حضرت آیت‏ا… نکونام ـ که یدى طولا و اندیشه‏اى پویا در مباحث تحقیقى و روان‏شناختى راجع به زن دارند ـ کتاب حاضر که وام دار نام مظلوم همیشه‏ى تاریخ، بانوى دو عالم، حقیقت دهر، عصمت کبرى و ناموس حق حضرت فاطمه زهرا(س) است، به مردم و به ویژه صاحبان اندیشه و فرهنگ و تمام زنان عالم ارایه شود. این کتاب به منزله‏ى اصول نظریّات معظّم له در زمینه‏ى زن میباشد و هر یک از مجلّدات بعدى ـ که شمار فراوانى هم مى‏باشند ـ بر این اصول استوار است. برخى از این مجلّدات در نقد کتاب‏هاى مذهبى و غیر مذهبى راجع به زن نوشته شده، بعضى در جهت نقد و بررسى مدارک دینى نسبت به زن و شمارى در ارایه‏ى شیوه‏هاى رفتارى درست و مناسب و کاربردى نسبت به زن، در خانه و اجتماع و تعدادى نیز پیرامون زن و هم‏راهانش، هم‏چون پدر، شوهر و فرزندان نگارش یافته است.

اثر حاضر اگر با دقّت، تأمّل، انصاف و به دور از شتاب زدگى مورد مطالعه قرار گیرد، به خواننده‏ى گرامى چهره‏اى درست و واقعى از زن ارایه مى‏نماید؛ چهره‏اى که مطابق با دین، عقل سلیم، انصاف و عالى‏ترین اندیشه‏هاى فلسفى، روانى و اجتماعى نویسنده‏ى محترم است. به همین دلیل، خواننده سرانجام درمى‏یابد که بسیارى از پرسش‏هاى عمده و شبهه‏هاى مطرح شده نسبت به دیدگاه دین یا نظرگاه معصومین در مورد زن دیگر قابل طرح نیست؛ چرا که با خواندن این کتاب، او خود نیز ـ زن باشد یا مرد، مسلمان باشد یا غیر آن ـ مانند دین خواهد اندیشید و نظر شریعت و عصمت دین را درباره‏ى زن تصدیق خواهد کرد. البته احتمال مى‏رود که اندیشه‏هاى کاوش‏گر به پرسش‏ها و ایرادهاى تازه‏ترى دست یابند که در همین فرصت، محقّقان و نویسندگان مؤسّسه‏ى ظهور شفق تحت اشراف استاد فرزانه‏ى خویش، آمادگى لازم را براى پاسخ‏گویى و رفع هرگونه ابهام و اشکال اعلام مى‏دارند.
در پایان شایان ذکر است که در این دوره از کتاب زن سعى شده است تنها ویژگی‏ها و صفات و مباحث حقوقى زن ـ به دور از نگرش مردسالارانه یا زن‏سالارانه ـ بر پایه‏ ى حق، واقعیّت و استدلال عقلانى تبیین شود. از این رو پرسش‏ها و دلایل مخالف نیز بدور از اسم و عنوان و یا توجه به کتاب یا فردى، به‏طور آزاد و منصفانه مطرح گردیده و ابتدا به پاسخ اجمالى و سپس تفصیلى پرداخته شده است. بنابراین خواننده‏ى محترم باید با دقّت تمام و تأمّل بسیار مباحث این اثر را دنبال نماید تا آرا، نقدها و پاسخ‏هاى نویسنده را به درستى دریابد و در شناخت شخصیّت ظریف، پیچیده و شناخته نشده‏ى زن به فرجام خوش‏آیندى دست یابد.
کتاب زن مظلوم همیشه‏ى تاریخ، کتابى است تحقیقى ـ اجتماعى ـ انتقادى که موجودیت گذشته و فعلى جامعه‏ى ما را به چالش مى‏کشاند و ترسیم درستى از موقعیت یک جامعه‏ى اسلامى، زندگى مسلمانى و زن مسلمان را ارایه مى‏دهد. این کتاب شامل دوازده بخش است که ترتیب بخش‏ها و مبحث عینیت‏هاى اجتماعى را درنظر مى‏گیرد و نقشه‏اى از جامعه‏ى فعلى ماست.

این کتاب براى استحکام جامعه و زیر ساخت‏هاى آن هم‏راهى و هم‏دلى در قالب ازدواج را یک ضرورت مى‏داند که در بخش دوم زمینه‏هاى آن چیده مى‏شود. ایراد به اصل ازدواج را پاسخ مى‏گوید و آن را فراتر از یک آمیزش مى‏داند، ازدواج را سکونت و آرامش، امنیت و زندگى، کام‏یابى و شیرین‏کامى مى‏داند و سخن از عشق پنهان و عشق ابتدایى سر مى‏دهد، عشق را همت زن مى‏داند و مطلوبیت او را در چهره‏ى نبات عشق، ثمرات نکاح، خانه و خاندان و تربیت فرزند ظاهر مى‏سازد.
در بخش سوم، تحقق عملى ازدواج را به خواستگارى، نامزدى و ازدواج پیگیرى مى‏کند و بیان مى‏دارد که خواستگارى تنها یک گفتمان ابتدایى است که یک‏جانبه هم نیست و مى‏شود از طرف زن یا مرد باشد. خواستگارى مردسالارى نیست، زن ضعیت نیست، دختر عزیز است و در این زمینه خیال‏پردازى‏ها را باید کنار گذاشت و طلسم دختران را باید شکست، ازدواج آهنگ دل‏نواز وحدت دو روح است و هم‏چون هر عقد دیگرى با معاطات نیز تحقق مى‏یابد که با پایان این قسمت، جلد نخست کتاب به پایان مى‏رسد.

در بخش چهارم که بخش نخست جلد دوم کتاب است تعدّد ازدواج و مشکلات آن و در نهایت طلاق دنبال مى‏گردد. ایراد جنجال تعدّد زوجات دنبال مى‏شود و روشن مى‏گردد که تعدّد زوجات یک تکلیف الزامى نیست و اخذ مجوز شرعى آن هم چندان آسان نمى‏باشد. غیرت و حسادت و نقطه‏ى سیاه کفر از سوى زن به میان مى‏آید و طبع زن و تعدّد دنبال مى‏شود.

در نهایت بحث طلاق مطرح مى‏شود که طلاق اگرچه یک واقعیت تلخ است، ولى کینه‏توزى نیست، نابودى نیست. بحث فرزندان طلاق، طلاق و مشکلات زن و مرد و قانون محلل و ایراد آن پاسخ گفته مى‏شود و نسبت به زندگى دوباره یا جدایى زنگ خطر به صدا در می ‏آید.

در بخش پنجم، ازدواج موقت و ترسیم درست آن دنبال مى‏شود و بحث از انحرافات جنسى پیش مى‏آید. در این بخش ازدواج موقت و سالم‏سازى جامعه مطرح مى‏گردد و روشن مى‏شود که زن کالا نیست و ازدواج موقت به زیان زن نمى‏باشد. آمیزش‏هاى خارج از نکاح مطرح مى‏شود و حرم‏سراهاى شاهانه را به چالش مى‏کشاند و مشکلات اجرایى ازدواج موقت هم‏راه با طرح و برنامه دنبال می ‏آید.

در بخش ششم، اسلام و مسایل جنسى، آموزش جنسى و عشق و کام‏یابى ترسیم مى‏شود و در آن بیان مى‏گردد که زناشویى، مسایل جنسى و کام‏یابى، شکوفه و گل زندگى خانوادگى است که از شب زفاف و عروسى تا حضور ملائکه در بستر و آمیزش و عرضه شور و عشق و مهر و محبّت و دوستى، بطور استدلالى و شرعى بحث مى‏شود. در این بخش قداست زناشویى، آمیزش و ریزش گناهان، حمایت پیامبر از حقوق زنان پیگیرى مى‏شود و مى‏آید که، آرایش و زینت تنها براى زنان نیست و استفاده از عطر و جواز پوشیدن لباس رنگین براى زنان اشکالى ندارد. آموزش دینى، اسلام و آمیزش، سفارش امام هشتم با محبت و دوستى و دورى از کجى‏ها دنبال مى‏شود و بخش ششم و جلد دوم به پایان مى‏رسد.

بخش هفتم که ابتداى جلد سوم است انتقاد از مردسالارى دینى، بیان افکار جاهلى و تفاوت‏هاى درست زن و مرد مطرح مى‏گردد و اساس جامعه‏ى سالم و نگاه دین به زن و مرد و حقوق هر یک بر دیگرى مى‏آید، عناوینى چون تفاوت زن و مرد، نگاه دین به زن، وحدت مدیریت و ثبات زندگى به میان مى‏آید و عدالت و تفاوت در آفرینش، بى‏مهرى به زن زیانبار است، کتک زدن زن و تادیب مرد مجرم دنبال مى‏شود و این عنوان که زن کانون عشق و محبت است و به او اف نگویید را دارد و خلاصه با زن و جهاد، زن و تدبیر منزل و حضور زن در جامعه بحث تمام مى‏شود.

در بخش هشتم، زن در آفرینش طرح مى‏شود و توهم کاستى‏ها دنبال مى‏گردد و روشن مى‏شود که آفرینش به زن هرگز ستمى روا نداشته و نظام احسن خلقت، عصمت فعلى آفرینش دنبال مى‏شود و ویژگى‏هاى لذّت و میل جنسى و طول عمل مقاربت و اشتراک زن و مرد در کام‏گیرى و کام‏دهى مطرح مى‏شود. شرایط طبیعى زن در ازدواج، مسأله‏ى بکارت و زایمان زن و اینکه طبیعت بهترین حامى اوست تا گنج امید و نشاط و در نهایت با این بحث که زن شاهکار آفرینش است به پایان مى‏رسد.

بخش نهم، که پایان جلد سوم است با بحث زن در جامعه، مظلومیت زن و حمایت منطقى و آگاهانه‏ى دین از زن شروع مى‏شود تا فعالیت‏هاى اجتماعى زن، زن و شغل، زن و ثروت و مالکیت، زن و مسأله‏ى ارث و دیه، زن و اشتغال، طبقات جامعه و شغل‏هاى حرام و جایز بحث دنبال مى‏شود. و با این کلام که دغدغه‏ى مرد آسودگى زن است، جلد سوم به پایان مى‏رسد.

بخش دهم که بخش نخست جلد چهارم است با مظلومیت زن در جامعه و حمایت اسلام از زن شروع مى‏شود. در این بخش عناوینى مطرح مى‏شود؛ از قبیل: دختر افتخار پیامبر« صلى‏الله‏علیه‏و‏آله »، زنى مادر هفتاد پیامبر، تفاوت‏ها و امتیازها، ویژگى‏هاى زن، لطافت، احساس و مطلوبیت، نگرش غلط و استثمار زن، زن و اشتغال، زن موجود خانگى نیست، تقسیم کار، زن بى‏کار نیست اشتغال زن در جامعه، صحبت زن، آواز زن، شغل‏هاى زنان، شغل‏هاى اشتراکى و اختصاصى، حرام و حلال زن و مالکیّت زن وارث و دیه‏ى زن بحث به پایان مى‏رسد. بخش یازدهم، سخن از عقل و احساس زن است. نقص عقل زن معنا مى‏شود و عقل و جهل، برد کوتاه و بلند عقل دنبال مى‏گردد. تجاذب عقل و دل، عقل و استضعاف نکوهش اکثریت مى‏آید و زن و عبادت، و این‏که زن موجودى عقل رباست، زن الماس وجود است، زنان را آزار ندهید کار دنبال مى‏شود. بحث مشورت با زنان، موانع مشورت، شهادت و عواطف زن و مشکلات شهادت که هر یک با نگرشى منطقى پیگیرى مى‏شود.

در بخش دوازده که بخش پایانى است زن و سمت‏هاى کلان، زن و مسؤولیت‏هاى اجتماعى، زن و مسأله‏ى امامت جماعت و جمعه زن و قضاوت زن و زعامت دینى، زن و رهبرى، صدارت زن و ملکه سبأ، ریاست زن و رکود جامعه، حکومت دختر کسرى مى‏آید و هر یک ساختار درستى را درمى‏یابد و از هر افراط و تفریطى پرهیز مى‏شود.

کوتاه سخن این که اساس این کتاب و بخش‏هاى آن در راستاى زیر ساخت‏هاى علمى و اجتماعى است و اهمّیت مباحث در این است که مباحث از دیدگاه اجتماع و واقعیت‏هاى موجود دنبال مى‏شود و حتى از اجتماع به خانه و منزل مى‏نگرد، نه با روش تقسیم فرد، منزل و جامعه، بلکه اجتماع است که خانه و فرد را در خود به‏طور آشکار برجسته مى‏سازد.

باشد تا این کتاب در راستاى افق اسلام و جامعه‏ى انقلابى راه‏گشاى تحوّل معقول باشد.

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : آیت الله نکونام
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 4.7 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 1215
منبع : http://nekoonam.net

رمز فایل : www.takbook.com


3+

این مطلب را در گوگل محبوب کنید:

فال حافظ


مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب راه وصل

  دانلود کتاب راه وصل مقدمه کتاب راه وصل : بعضی از ما انسان ها خود را به خدا نزدیک تصور می کنیم و توقع پاداش کاملی را نیز از او داریم . اما وقتی فکر می کنیم متوجه می شویم همه کارهای ما نیک […]

  دانلود کتاب داستان استعلا _ پژوهشی در باورها و روش های معنویت گرایی

  روش های معنویت گرایی تاریخ ایران زمین به یاد دارد که هر گاه به هم ریختگی فرهنگی و تلاطم های سیاسی یا مشکلات اقتصادی و یا آشفتگی اخلاقی بوجود آمده است ، به جای این که خردمندانه و با تکیه بر تجربیات پیشین به […]

  دانلود کتاب فرضیه شجره و خلقت نخستین انسان ها

  کتاب فرضیه شجره و خلقت نخستین انسان ها ، جایگزینی برای فرضیه داروین می باشد . با توجه به اینکه فرضیه داروین پایه اکثر نظریات دنیای مدرن است ابطال آن و فرضیه جایگزین مقبول ، انقلابی است که همه رشته های دانشگاهی موجود را […]

  دانلود کتاب سراج نمونه جلد دوم

  با توجه به اینکه امروز رویکرد دشمنان اسلام و قرآن ، گسترش جنگ نرم و مبارزه با اعتقادات مردم مسلمان بویژه نسل جوان می باشد و در این راه تلاش های گسترده ای در ترویج و گسترش عرفان های انحرافی و مکاتب الحادی در […]

  دانلود کتاب سفر در زمان در اسلام شیعی

  اسلام همواره تعالی بخش انسانیت و پیشرفت ها بوده است . نمونه ی بارز تعالی اسلام عملی را می توان در مکتب امام صادق ( ع ) به نظاره نشست و از آن مکتب سراسر نورانی وجود خویش را سیراب نمود . بزرگترین پیشرفت […]

  دانلود کتاب سراج نمونه ۱

  با توجه به اینکه امروز رویکرد دشمنان اسلام و قرآن ، گسترش جنگ نرم و مبارزه با اعتقادات مردم مسلمان بویژه نسل جوان می باشد و در این راه تلاش های گسترده ای در ترویج و گسترش عرفان های انحرافی و مکاتب الحادی در […]
دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد