رایابوک
تبلیغاتجستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلانوار


بهترین راه برای درمان افسردگی، خودشناسی و عشق‌ورزیدن به خود است. کتاب صوتی "غلبه بر افسردگی" راهنمایی بسیار سودمند برای درمان افسردگی است.
کتاب صوتی "غلبه بر افسردگی" اثر " سیما هینگورانی " را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.
همین حالا کتاب صوتی "غلبه بر افسردگی" را از کلید زیر دانلود کنید.

دانلود کتاب از اینجا


معجزه زبان خوش

معجزه زبان خوش
امتیاز به این مطلب!

175 views

بازدید


معجزه زبان خوش

معجزه زبان خوش/

انسان موجودی اجتماعی است و علاقه مند به این که مورد پذیرش دیگران قرار بگیرد. نعمتی که خدا به انسان عطا فرموده تا به وسیله آن بتواند در میان جمع پذیرفته شود نعمت سخن گفتن است.
زبانی که شمارا زیباتر میکند

سخن گفتن پل ارتباطی میان انسان ها است، توانایی است که انسان ها می توانند تفکرات و منویات درونی خود را به دیگران منتقل کنند. شیوه سخن گفتن هر انسانی نه تنها نشان دهنده شخصیت اوست بلکه می تواند آنها را به سمت ترقی و پیشرفت و یا سقوط تباهی هدایت کند.
زیبا سخن بگو
روش های گوناگونی برای سخن گفتن وجود دارد و افراد می تواند صریح و بی پروا سخن بگویند و یا منطقی. می توانند بی پروا باشند و یا اینکه در پس پرده ای از ادب سخن بگویند، اما یکی از روش های سخن وری زیبا سخن گفتن است.
امام علی (ع) که خود سلطان سخن وری و فضل و دانش است در این زمینه می فرمایند: «زیبایی سخن نشانه فزونی خرد است» (شرح غرر الحکم، ج۳، ص ۳۶۹) و همچنین می فرمایند: «سخن گفتن با دیگران را زیبا کنید تا پاسخ زیبا بشنوید» (غرر الحکم ، ص ۱۳۹)
زیبایی در سخن و کلام می تواند باعث محبوبیت روز افزون هر انسانی گردد. برای رسیدن به این مقصود راه های پیشنهاد می شود که میتوان به وسیله آن زیبا سخن گفت و در مقابل این زیبایی، پاسخ هایی زیبا دریافت کرد.

معجزه زبان خوش
ریتم و ضرب آهنگ
هر کلامی که از دهان خارج می شود دارای طنین و ضرب آهنگ خاصی است. اینکه افراد بتوانند سخنان خود را شمرده و موزون بیان کنند و در انتخاب کلمات دقت و ظرافت کافی رابه کار ببندند، تاثیر فراوانی در زیبایی کلام آنها خواهد داشت. انتقال صحیح کلام، داشتن تن صدای مناسب، درست و واضح بیان کردن کلمات نیز از اصول سخن وری زیبا است.
از جملات درست استفاده کنید
هر انسانی برای حرف زدن از کلمات، جملات و ترکیبات ادبی استفاده می کند. اینکه فرد بتواند از جمله بندی صحیح ادبی استفاده کرده و ترکیبات صحیح را بکار برد نقش به سزایی در زیبایی کلام او دارد. بهتر است در هنگام سخن گفتن از جملات ساده و پیش پا افتاده و یا مبتذل، و اصطلاحات کوچه بازاری استفاده نشود. البته باید توجه داشت که کلام علاوه بر زیبایی و ساختار بندی درست باید برای همگان قابل فهم باشد.
مهربان باشید
اگر می خواهید سخنان شما بر دل بنشیند و زیبا جلو کند، مهربان باشید و در کلام، عاطفه را بگنجانید. افراد پرخاشگر و عصبی هیچ گاه دارای محبوبیت نبودند. پس زمانی که محبت در کلام می نشیند آرامش به مخاطب انتقال یافته و سخن بر دل مخاطب می نشیند. یکی از بهترین سخنان زیبا، سخنی است رفتار نیک گوینده اش به آن گواهی دهد و موید آن باشد.

خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد آنگاه تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا زشتی و بی توجهی از کلام ما رخت بربندد و آنگاه زیبایی مهمان زبان و کلام ما خواهد شد.
معجزه زبان خوش
از نیش و کنایه برحذر باشید
اگر شما بهترین کلام را هم بگویید اما در هنگام سخن گفتن نیش و کنایه را در آن بگنجانید زیبایی کلام شما محو خواهد شد. شما جملاتی زیبا به زبان آورده اید اما با یک کنایه ساده تمام تاثیرات کلام خود را از بین برده و یا حتی نتیجه معکوس دریافت خواهید کرد.
زبان خوش با بدگویان
مجادله و جر و بحث نوعی از گفتار و کلام است که مورد نکوهش خداوند قرار گرفته است. خداوند در قرآن کریم علاوه بر توصیه به بندگانش در پرهیز از مجادله تاکید می فرماید در مقابل انسان های ضعیف و جاهل که سخنان جاهلانه و نابخردانه می گویند با زبان خوش و نیکو پاسخگو باشید. «و اذ خاطبکم الجاهلون قالو سلاما» (آیه ۶۳ سوره فرقان)
چهره بشاش
اگر شما کلام زیبا بگویید اما کلام خود را در پس چهره ای عبوس و خشمگین بیان کنید، جملات و منطق کلام شما کاملاً بی تاثیر خواهد بود پس با داشتن تبسم بر لب سخن بگویید تا دیگران علاوه بر کلام زیبا از تبسم زیبای شما لذت ببرند.
او می شنود
اگر هر روز به خودمان یادآوری کنیم که خداوند شنونده سخنان ماست و این نکته رابه خاطر بسپاریم که خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد آنگاه تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا زشتی و بی توجهی از کلام ما رخت بربندد و آنگاه زیبایی مهمان زبان و کلام ما خواهد شد.
منبع : تبیان

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  چرا پول و ثروت را به خود جذب نمی‌کنیم؟

  گاهی تعجب می کنیم که چرا پول و ثروت را به خود جذب نمی کنیم؟، در حالی که هرکاری که لازم بوده، انجام داده ایم. برای جذب پول چه چیزی تاثیر بیشتری دارد؟ به گزارش مرکز تحقیق و توسعه نامی نقش؛ من بیش از […]

  نکاتی کوچک در زندگی که آنها را فراموش کرده ایم

  زندگی همان اندازه که از اتفاقات بزرگ تشکیل شده ، نکته های کوچک هم دارد. نکته هایی که شاید همه ما آنها را بدانیم اما خوب، گاهی فراموش می کنیم. سرشاری زندگی از همین نکات کوچک است که گاهی پیش درآمد اتفاقات بزرگ و […]

  ۵کار مهمی که والدین باید یک هفته قبل از مدرسه انجام دهند

  این یک وظیفه بسیار مهم برای والدین محسوب می شود که بتوانند فرزندان خود را هر چه بیشتربرای شروع مدارس آماده سازند که ما در اینجا ۵ راهنمایی بسیار مفید در این رابطه را برایتان بیان کرده ایم.

  ۸تیم کاری موفق در دنیا، از گوگل تا مجله‌ تایم

       تعدادی از بزرگ‌ترین شرکت‌هایی که توانسته‌اند جریان‌ساز شوند و مسیر صنعت خاصی را تغییر دهند، نتیجه‌ی تلاش گروهی از افراد بوده‌اند که متوجه شده‌اند استعداد به تنهایی نمی‌تواند عامل پیروزکننده‌ی آنها باشد.  مایکل جردن، اسطوره‌ی بسکتبال دنیا، در جمله‌ی معروفی می‌گوید: استعداد […]

  ۱۲۰ قانون جهانی موفقیت

    ۱- قانون علت و معلول هر چیز به دلیلی رخ می دهد. برای هر علتی معلولی هست، و برای هر معلولی علت یا علت های بخصوصی وجود دارد، چه از آنها اطلاع داشته باشید چه نداشته باشید. چیزی به اسم اتفاق وجود ندارد. […]

  ۱۸کار سخت ولی واجب برای موفق شدن

  * باید برای برقراری تماس تلفنی که از آن هراس دارید، اقدام کنید. * باید زودتر از آنچه می خواهید از خواب بیدار شوید. * همواره باید بیشتر از آنچه در عوض چیزی به دست می آورید بدهید.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.

دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد